Trwa ładowanie...
Michael C. Hall

"Dexter": Michael C. Hall o roli seryjnego mordercy

Share
"Dexter": Michael C. Hall o roli seryjnego mordercyŹródło: Showtime
d3agcma

Chociaż *Michael C. Hall do tej pory wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych, popularność przyniosła mu rola tytułowego bohatera serialu "Dexter". Sprawdźcie, co aktor miał do powiedzenia na temat występów w hicie.*

Czy sądzisz, że impuls, który pcha Dextera do zbrodni to uzależnienie?

- Dexter cały czas kieruje się kodeksem i sądzę, że dla niego ten kodeks naprawdę działa. Wpisuje się w jego poczucie wyjątkowości pośród zabójców – to w jaki sposób i kogo zabija. Ale oczywiście najważniejsze jest, że ma w sobie tą niepowstrzymaną potrzebę zabijania. To jest niejednoznaczny bohater, ale przecież morduje dla dobra ludzkości. Gdyby zabrać mu nóż, nie wytrzymałby, wszystko wybuchłoby w nim w dużo bardziej niekontrolowany sposób.

**[

]( http://teleshow.wp.pl/dexter-6029541515915905c )**

d3agcma

Jesteś pod wrażeniem występu *Jennifer Carpenter w 7. sezonie?*

- Ogromna część sukcesu tego serialu, szczególnie w siódmym sezonie, zależy od tej niezwykłej umiejętności, którą ma Jennifer – potrafi uczynić swoją postać bardzo wiarygodną. To może się wydawać bardzo proste, nikt się nawet nie zastanawia nad tym jak bezpodstawne i nieprawdopodobne mogłyby wydawać się jej zachowania, gdyby jej rolę grała mniej utalentowana aktorka.

Co sprawia, że Dexter jest sympatycznym bohaterem?

- Możemy go darzyć sympatią, dzięki odpowiedzialności, którą bierze za swoje impulsy. To, że wybiera na swoje ofiary ludzi, którzy sami są mordercami, sprawia, że prawdopodobnie ocala tyle samo żyć, ile odbiera.

Czemu Dexter jest postacią, której widzowie kibicują?

- Zapewne do pewnego stopnia realizuje ciemne fantazje, które drzemią w ludziach. Ma też kontrolę nad swoim światem, w tym świecie, w którym my czujemy, że tracimy kontrolę.

d3agcma

Czy Dexter jest bohaterem, z którym można się utożsamiać?

- Widzowie szukają szansy na utożsamianie się z bohaterami, którzy mają jakąś ciemną stronę, którzy nie są idealni, którzy toczą jakąś walkę, ponieważ wszyscy toczymy walki, mamy za sobą cienie przeszłości i trupy w szafie.

Jakie wyzwania stają przed Dexterem wraz z pojawieniem się w serialu Isaaka Sirko, granego przez Raya Stevensona?

- Ray Stevenson gra Isaaka Sirko, rosyjskiego gangstera, który był wyjątkowo związany z jedną z ofiar Dextera, a teraz zrobi wszystko, by go dopaść i zabić. Dexter ponownie spotyka na swojej drodze okrutnego mordercę, więc zamienia się to w fascynującą zabawę w kotka i myszkę.

Jesteś zaskoczony międzynarodowym sukcesem Dextera?

- Gdy zaczynaliśmy, mieliśmy nadzieję, że znajdziemy malutkie grono fanów. Nagle ta grupka zamieniła się w tłum! Trochę dziwnie jest podróżować do obcych krajów i być tam rozpoznawanym. Wydaje mi się, że podróżowanie zawsze było dla mnie sposobem na ucieczkę, a tu Dexter jedzie ze mną. Ale to jest ok.

d3agcma

7. sezon serialu *"Dexter" można oglądać na kanale 13 Ulica w każdy wtorek o godzinie 23.00.*

**[

]( http://teleshow.wp.pl/dexter-6029541515915905c )**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3agcma

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3agcma
d3agcma