Trwa ładowanie...

"Dekoratornia" u Grażyny Wolszczak

Share
"Dekoratornia" u Grażyny Wolszczak
Źródło: AKPA
d1oje2i

Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz podjęli decyzje o zmianie mieszkania.Obecnie mieszkają w przepięknej starej kamienicy, gdzie wnętrza mają ponad trzy metry wysokości. Ich ozdobą są dwuskrzydłowe drewniane drzwi oraz kupowane przez lata antyczne meble. Mimo to zdecydowali się kupić mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu. Pani Grażyna doszła do wniosku, że najwyższy czas coś w życiu zmienić! Poprosiła o pomoc „Dekoratornię”.

Dla projektantów – Uli Kołodziejek-Herman i Macieja Bogaczewicza – było to ogromne wyzwanie, bo projekt zaczynali od postawienia ścian działowych, czyli wyznaczenia funkcji apartamentu. Dopiero potem przyszedł czas na określenie charakteru wnętrza. W fazie początkowej miała powstać nowoczesne przestrzeń, diametralnie różniąca się od poprzedniego mieszkania. Po dłuższych rozmowach okazało się, że nie łatwo jest zrobić tak duży skok z klasyki w nowoczesny minimalizm. Ale, jak mówią projektanci: „Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Eklektyzm to nie wychodzący z mody trend łączenia nowego ze starym, wiec podjęliśmy wspólnie decyzje, że tak właśnie zrobimy. Pogodzimy przywiązanie Czarka do zbieranych przez lata przedmiotów i marzenia Grażynki o przejrzystym nowoczesnym wnętrzu.”

Samo słowo apartament brzmi niezwykle świeżo, a po przekroczeniu progu ukażą się nam klasyczne dwuskrzydłowe drzwi zapraszające do gabinetu. Idąc dalej wchodzimy do przestronnego salonu połączonego z otwartą kuchnią. Tu zobaczymy stylizowane sofy chesterfieldy w odważnym kolorze fuksji, drewniany stół z krzesłami projektu braci Eamsów. Nad nim zawiśnie cudowna, niezwykle intrygująca lampa skygarden projektu Marcela Wandersa dla firmy Flos, która w swoim wnętrzu kryje podniebny ogród. W jej wewnętrznej części został wyciśnięty kwiecisty wzór. Lampa nawiązuje do największej ozdoby tego pomieszczenia, czyli ramy sztukateryjnej z motywem róży, która okoli lakierowaną na biało kuchnię. Nowoczesnym akcentem wnętrza będzie wyspa dzieląca kuchnię od jadalni. Czarny, opływowy kształt tego mebla ma na celu zmiękczenie jego optycznego ciężaru. W oknach, które okalają całą przestrzeń zachwycą delikatne białe żaluzje, dzięki którym wnętrze będzie lekkie i doświetlone wedle potrzeb właścicieli.

d1oje2i

Gabinet to malutka przestrzeń. Ma służyć do pracy twórczej, ale w razie potrzeby może jednocześnie pełnić funkcję pokoju dla gości. Pojawi się w nim imponująca biblioteka robiona na zamówienie w kolorze pięknych dwuskrzydłowych drzwi. „To pomieszczenie dla Cezarego – mówią projektanci - więc musi być klasyczne, ale w nowoczesnym wydaniu, żeby pasowało do awangardowego apartamentu. Z tego względu, dla przekory, postawiliśmy na antyczne biurko w odważnym czarnym kolorze oraz sofę w graficzny biało czarny kwiatowy deseń! Na suficie wprowadziliśmy element zaskoczenia w postaci czarnego szklanego żyrandola, a ścianę nad wypoczynkiem przeznaczyliśmy na stare fotografie oprawione w nowoczesne ramki.”

Łazienki zapraszają bielą i szarością. Ta dla gości jest bardziej szalona z metaliczną nutą, za to prywatna wpisuje się nurt eko, z kamienną kaskadą na ścianie i drewnianymi elementami jaki stanowią meble. Do tego, zamiast dzielącej łazienkę z garderobą ściany, pojawi się mleczna szyba, która poza funkcją ozdobna doświetli to pomieszczenie. „W sypialni powstanie baza pod ewentualne szaleństwa inwestorów. Projekt przebiega tak szybko, ze chociaż to miejsce gospodarze chcą urządzać powoli. Kupili tylko wymarzone pikowane, skórzane białe łóżko, a my zrobimy dla niego tło w postaci gołębiej ściany” - zapowiadają projektanci.

Emisja: - niedziela, 19 grudnia godz. 13.00 (cz. 1)
- niedziela, 26 grudnia godz. 13.00 (cz. 2)

Zobacz także:

[

Jurorzy poza godzinami pracy ]( http://teleshow.pl/gid,12148540,img,12150567,kat,1024837,title,Jurorzy-poza-godzinami-pracy,galeria.html )
[

Nie uwierzycie, jak Monika Olejnik wyglądała 20 lat temu! ]( http://teleshow.pl/gid,12135614,img,12135695,kat,1024837,title,Nie-uwierzycie-jak-Monika-Olejnik-wygladala-20-lat-temu,galeria.html )
[

Agnieszka Szulim przed laty ]( http://teleshow.pl/gid,12142075,img,12142266,kat,1024837,title,Agnieszka-Szulim-przed-laty,galeria.html )
[

Rusin: Miło na planie, g...no na ekranie! ]( http://teleshow.pl/gid,12141656,img,12141719,kat,1024837,title,Rusin-Milo-na-planie-gno-na-ekranie,galeria.html )

d1oje2i

Podziel się opinią

Share
d1oje2i
d1oje2i