Trwa ładowanie...
zapowiedź

Dalekosiężne plany Egmontu

Share
Dalekosiężne plany Egmontu
Źródło: komiks.wp.pl
df8w3m9

Najważniejsza i najciekawsza wydaje się zapowiedź poszerzenia oferty komiksów DC Comics wydawanych przez Egmont. Jeszcze w 2013 roku ukaże się w Polsce 5-6 tytułów w ramach linii New DC, w tym kolejny tom Batmana - "Miasto Sów". Na jesień planowany jest także start kontrowersyjnego cyklu "Before Watchman" rozgrywającego się w uniwersum słynnych "Strażników" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa (1 lub 2 tomy). Fanów Moore'a ucieszy też fakt, że w 2014 roku wydany zostanie album "Black Dossier" z cyklu "Liga Niezwykłych Dżentelmenów".

Z innych wieści, warto wymienić, że na przełomie października i listopada (równolegle ze światową premierą) wydany zostanie nowy tom "Asteriksa". Na Komiksową Warszawę przyjedzie artysta Marvano i z tej okazji ukaże się jego album "Grand Prix". Na festiwal w Łodzi zaś zaproszony został Zbigniew Kasprzak i wtedy też ukaże się jego najnowszy album.

Kolejne wieści wypiszemy od myślników, by łatwiej było je przyswoić:

- w 2013 roku nie będzie więcej wznowień "Hellboya"
- planowane jest wydanie "Antares", trzeciej części serii "Leo"
- będą wznowienia "Skargi Utraconych Ziem" i "Yansa" (na tego drugiego trzeba nieco poczekać, aż "wydawca francuski przygotuje materiały do swojego integrala")
- w czerwcu 2013 roku ukaże się 15 tom "Armady"
- z punktu widzenia Egmontu hobbystyczne (i wątpliwie legalne) tłumaczenia komiksów dostępne w Internecie nie wpływają na decyzje o linii wydawniczej
- nie będzie kontynuowany cykl World of Warcraft
- ani wydawane niegdyś przez Egmont serie mangowe

Ze wszystkimi odpowiedziami możecie się zapoznać tutaj.

df8w3m9

Podziel się opinią

Share
df8w3m9
df8w3m9