Trwa ładowanie...
20-05-2015 15:54

Chris Botti - dodatkowy koncert w Łodzi

Chris Botti - dodatkowy koncert w ŁodziŹródło: mat. prasowe
d2cp0h1
d2cp0h1

Chris Botti - zdobywca prestiżowej nagrody Grammy powraca do Polski już tej jesieni. Jak podkreśla w wywiadach: „Polska publiczność jest najlepsza na świecie” - Amerykański trębacz smooth jazzowy zagra serię koncertów w naszym kraju.

Od czasu wydania zachwalanego przez krytyków albumu When I Fall In Love w 2004r., Chris Botti został jednym z najbardziej docenianych amerykańskich instrumentalistów. Przekonał do siebie odbiorców zwykle zarezerwowanych dla muzyki pop’owej, a jego niesłabnąca popularność doprowadziło go do zdobycia czterech # 1 albumów jazzowych, a także do kilku złotych i platynowych płyt. Grający trasy koncertowe po całym świecie i sprzedający ponad cztery miliony albumów artysta, znalazł najlepszą dla siebie formę twórczej ekspresji, która rozpoczyna się w jazzie i rozszerza się poza granice pojedynczego gatunku.

W ciągu ostatnich trzech dekad Botti nagrywał i występował z najlepszymi, w tym ze: Stingiem, Lady Gagą, Michael’em Bublé, Paul’em Simon’em, Steven’em Tyler’em, a nawet Frankiem Sinatrą. Będąc w trasie 300 dni w roku, trębacz występował z wieloma najlepszymi orkiestrami, na najbardziej prestiżowych scenach świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

d2cp0h1

Album Impression oraz wszystkie poprzedzające go wydawnictwa, dały możliwość poznania Chrisa Botti jako jednego z najważniejszych oraz najbardziej innowacyjnych postaci współczesnego świata muzyki.

Trasa koncertowa obejmie aż 6 koncertów w Polsce:
25 października 2015, Wytwórnia, Łódź
26 października 2015, Sala Ziemi, Poznań
27 października 2015, Hala Stulecia, Wrocław
29 października 2015, Hala Globus, Lublin
30 października 2015, ICE Kraków, Kraków
31 października 2015, Torwar, Warszawa

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
d2cp0h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cp0h1