Trwa ładowanie...

''Bonanza'': David Canary nie żyje

Share
''Bonanza'': David Canary nie żyje
Źródło: AFP
d1r571h

David Canary, aktor znany z serialu „Bonanza” i „Wszystkie moje dzieci” zmarł w wieku 77 lat.

Rodzina aktora ujawniła, że David Canary zmarł 16 listopada z przyczyn naturalnych w domu opieki w Wilton, Connecticut. Canary rozpoczął karierę aktorską w wieku 22 lat od występów teatralnych, by w połowie lat 60. wziąć udział w serialu „Peyton Place”. W 1967 roku zagrał kilka epizodycznych ról i został dostrzeżony przez producentów serialu „Bonanza”, z którym związał się na kolejnych sześć lat.

d1r571h

(fot. Paramount Television)

Przez kolejne lata wystąpił w kilkunastu produkcjach kinowych i telewizyjnych, jednak największy sukces w jego karierze nastąpił w połowie lat 80., kiedy zagrał w operze mydlanej „Wszystkie moje dzieci”. Za podwójną rolę bliźniaków Adama i Stuarta Chandlerów aktor otrzymał pięć nagród Daytime Emmy. Canary poświęcił temu serialowi 26 lat życia. Ostatni odcinek z jego udziałem nakręcono w kwietniu 2010 roku.

David Canary miał trójkę dzieci. Razem ze swoją drugą żoną Maureen Maloney był zaangażowany w działalność charytatywną na terenie miasta Wilton, gdzie otworzyli Fundację Edukacyjną (1997), brali udział w licznych zbiórkach pieniędzy etc. Żona Canary'ego prosiła, by upamiętnić śmierć aktora darowiznami na rzecz Alzheimer’s Association, ALZ.org.

d1r571h

Podziel się opinią

Share
d1r571h
d1r571h