Trwa ładowanie...
d444tf9

''Bodo'' wiosną w telewizji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Bodo'' wiosną w telewizji
(TVP)
d444tf9

Na 6 marca Telewizja Polska zapowiedziała premierę muzyczno-tanecznego serialu "Bodo" o życiu i karierze Eugeniusza Bodo.

W młodego gwiazdora wcielił się Antoni Królikowski, a w nieco starszego - Tomasz Schuchardt. Anna Próchniak wystąpi jako Nora Ney, Patricia Kazadi jako Reri, Roma Gąsiorowska jako Zula Pogorzelska, a Michalina Olszańska jako Ada. W serialu zobaczymy również Piotra Żurawskiego (Moryc), Józefa Pawłowskiego (Antek), Eryka Kulma (Karol Hanusz), Filipa Bobka (Aleksander Żabczyński) i Bartłomieja Kotschedoffa (Adolf Dymsza).

Scenariusz napisali Piotr Derewenda i Doman Nowakowski. Reżyserią zajęli się Michał Kwieciński i Michał Rosa. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się pod koniec maja i trwały do listopada 2015 roku. Realizowane były w ponad 300 obiektach zdjęciowych, m.in. w: Łodzi, Zgierzu, Wrocławiu, Warszawie, Żyrardowie, Milanówku i Modlinie. W serialu zagrano ponad 340 ról aktorskich, zaangażowano ponad 4000 statystów, a przy produkcji pracowała ponad 300-osobowa ekipa. Wszystkie kostiumy sceniczne były szyte specjalnie na potrzeby produkcji, a kostiumy z epoki były wypożyczone z Londynu, Paryża i Pragi.

d444tf9

Poszczególne odcinki serialu przedstawią drogę Bodo na szczyt - różne zawirowania życiowe i zawodowe, którym musiał sprostać. Poznamy historie jego miłości i przyjaźni. Nie zabraknie jego największych szlagierów - "Sex appealu", "Już taki jestem zimny drań" czy "Baby, ach te baby". W tle twórcy pokażą jak wyglądał ówczesny przemysł rozrywkowy w Polsce.

Eugeniusz Bodo był jedną z największych gwiazd kina i kabaretu dwudziestolecia międzywojennego - grał reżyserował, produkował. Był też biznesmenem oraz bohaterem licznych skandali.

Premiera zapowiedziana została na 6 marca o godz. 20:25 na antenie TVP1.

Zobacz także: Marek Kaliszuk o pracy na planie serialu "Bodo"

d444tf9

Podziel się opinią

Share
d444tf9
d444tf9