Trwa ładowanie...
blondynka
02-07-2013 13:01

''Blondynka'': Liliana Głąbczyńska-Komorowska dołączyła do obsady serialu ''Blondynka''

''Blondynka'': Liliana Głąbczyńska-Komorowska dołączyła do obsady serialu ''Blondynka''Źródło: Materiały prasowe
d3d5x9w
d3d5x9w

*Liliana Głąbczyńska-Komorowska, polska aktorka, od wielu lat mieszkająca w Ameryce Północnej, dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu TVP1 „Blondynka”.*

Aktorka wcieli się w Bellę, dawną gwiazdę muzyki, prowadzącą w swoim domu przytulisko dla psów. Liliana pojawi się na planie już pod koniec czerwca, a postać przez nią grana sporo namiesza w życiu bohaterów serialu.

W drugiej serii kontynuowane będą losy pani weterynarz Sylwii (Julia Pietrucha), która już na dobre zadomowiła się w Majakach. Scenarzystą produkcji pozostaje Andrzej Mularczyk, a reżyserem - Mirosław Gronowski. Zdjęcia na planie drugiego sezonu serialu “Blondynka”, rozpoczęły się w maju, a 13 nowych odcinków widzowie zobaczą w jesiennej ramówce TVP1.

LILIANA GŁĄBCZYŃSKA - KOMOROWSKA - polska aktorka, od ponad dwudziestu lat mieszka w Ameryce Północnej, gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne. Karierę rozpoczęła w 1979 roku, w warszawskim Teatrze Dramatycznym, u boku takich sław polskich scen jak Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat i Janusz Gajos. Przed wyjazdem z Polski zagrała wiele znaczących ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Wcieliła się m.in. w postać Abigail w Czarownicach z Salem, (1980) spektakl uznany za jeden ze stu najlepszych w historii Teatru Telewizji, za który dostała Pierwszą Nagrodę za Debiut Aktorski.

d3d5x9w

Film Jerzego Kawalerowicza Austeria, z Lilianą w roli Jewdochy, stał się klasyką polskiego kina. W Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie Liliana wystąpiła m.in. u boku Telly Savalasa, Donalda Sutherlanda, Aidana Quinna, Westleya Snipesa i wielu innych. W 2005, w Teatrze Prospero w Montrealu, Liliana wyreżyserowała, wyprodukowała i zagrała główną rolę w sztuce teatralnej Biesiada u Hrabiny Kotłubaj na podstawie opowiadania Witolda Gombrowicza. Ostatnio gra w języku francuskim w teatrze, telewizji i w filmach fabularnych, m.in. w Romeo et Juliette, gdzie zagrała matkę Julii ze słynną Jeanne Moreau.

W ramach założonej przez nią w 2004 roku Fundacji Liliany Komorowskiej dla Sztuki, od lat jest zaangażowana w działalność na rzecz szerzenia polskiej kultury w środowisku kanadyjskim, za którą została odznaczona Srebrnym Medalem Zasługi. Liliana założyła firmę QueenArt Films, która wyprodukowała m.in. debiut reżyserki Lilainy - pełnometrażowy dokument, Beauty and the Breast (Piękne i bestia, 2012), który zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach (Nagroda Publiczności MFF Montreal 2012, Grand Jury Prize London Film Avards 2013, Najlepszy Film Women Internatiolan Film&Art Fewstival 2013).

d3d5x9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d5x9w