Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
28-06-2016 10:00

Bellezza Opera Trio - 03.07.2016 w Bydgoszczy

Bellezza Opera Trio - 03.07.2016 w BydgoszczyŹródło: mat. prasowy
d21jkif
d21jkif

Artyści, w ostatnich latach koncertujący również jako Rodzinne Trio Operowe, zdążyli już jednak zasłynąć wśród melomanów doskonałymi i porywającymi, a często i zaskakującymi interpretacjami najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów. Spektakle z udziałem Bellezza Opera Trio to zawsze wyjątkowe wydarzenia muzyczne z dużą dozą rozrywki i humoru.

Ona - piękna, niezwykle utalentowana i oklaskiwana w największych salach europejskich sopranistka. Na koncie ma nie tylko liczne występy operowe, ale również role teatralne w towarzystwie między innymi znakomitej Krystyny Jandy (Maria Callas - Masterclass). Oni: Marcin - baryton o włoskiej urodzie, śpiewak z krwi i kości. Idealnie pasujący do Agnieszki. Ma za sobą liczne występy i festiwale. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Mikołaj - ma w sobie wszystkie atuty prawdziwego mężczyzny. Oprócz żurnalowego wyglądu i nieprzeciętnej inteligencji jest wyśmienitym tenorem, finalistą najsłynniejszego konkursu wokalnego na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie.

Agnieszka Adamczak ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2005 roku debiutowała rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2006 została zakwalifikowana spośród blisko 450 śpiewaków do tytułowej partii w operze Franza von Suppé Die schöne Galathee, którą, z wielkim powodzeniem, wykonała w międzynarodowej obsadzie podczas Festiwalu Operowego w Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy). W latach 2008 – 2010 była zaangażowana w Internationale Opernstudio w Zurychu. Na scenie Opery Zuryskiej brała udział w przedstawieniach: Peer Gynt – jako erste Säterin, Kinderring - jako Woglinde i Helmwige, Czarodziejski Flet dla dzieci - jako Pamina, Die lustige Nibelungen - jako Krimhild, Der Ferne Klang - jako Mädchen i Luisa Miller - jako Laura, oraz w licznych koncertach na terenie Szwajcarii. Występowała na deskach wielu światowych scen operowych: Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Jordanii,
Hiszpanii. Występowała w Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii, Opera de Oviedo w Hiszpanii, Auditorio Beluarte w Pampelunie, Opernhaus Zurich oraz wielu scenach w Polsce.Agnieszka Adamczak występując w kraju i za granicą współpracowała z takimi dyrygentami jak : Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Grzegorz Wierus oraz eżyserami: Matthias von Stegmann, Jens-Daniel Herzog, Damiano Michieletto, IvanStefanutti, Pippo Delbono i Ryszard Peryt.

Mikołaj Adamczak w roku 2005 rozpoczął naukę na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował w klasie śpiewu Wojciecha Drabowicza – znanego polskiego barytona, Krystyny Pakulskiej – wieloletniej divy operowej Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego – światowej sławy polskiego tenora. W styczniu 2009 roku Mikołaj Adamczak został zwycięzcą przesłuchań na partię Włodzimierza Leńskiego z opery „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego. Spektakl został wystawiony w sierpniu 2009 podczas „Międzynarodowego Festiwalu dla Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Rheinsberg” w Niemczech, w reżyserii Yuri Alexandrova i pod kierownictwem muzycznym Michaela Helmratha. Wielokrotnie występował przed zagraniczną publicznością podczas „Operngalla” organizowanych przez Kammeroper Schloss Rheinsberg na terenie Niemiec. Występował w operze „Eugeniusz Oniegin” jako Włodziemierz Leński, także w koprodukcjiTeatru Operowego w Kaliningradzie i Opery na Zamku w Szczecinie wyreżyserowanej
przezsłynnego rosyjskiego reżysera Dymitra Bertman’a. Występuje na deskach oper i teatrów w Poznaniu, Łodzi, Szczecinie oraz światowych scenach muzycznych. Na początku roku 2016 Mikołaj Adamczak zaśpiwał w USA podczas Wielkiej Gali PASO w Chicago, gdzie wykonał najsłynniejsze arie i pieśni z repertuaru tenorowego.

d21jkif

Marcin Hutek Studiował na wydziale wokalnym na Zürcher Hochschule der Künste. W 2013 roku ukończył studia wokalne w klasie śpiewu dr Jarosława Bręka w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje Umiejętności wokalne doskonalił na kursach prowadzonych przez m. in. Kaludiego Kaludova, Bruno Pola, Jane Thorner - Mengedoht, Hartmuta Hölla. Wystąpił na Zürcher Festival der Künste. Brał udział w międzynarodowym projekcie „Phoenix” w Teatro Helena Sáe Costa w Porto, gdzie kreował partię Ernesto Volmara w operze Alina regina di Golconda G. Donizettiego. Wystepuje na deskach oper i teatrów w Poznaniu, Zurychu, Czestochowie, Porto.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)
d21jkif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jkif