Trwa ładowanie...

"Azja Express": program pod ostrzałem krytyki

Share
"Azja Express": program pod ostrzałem krytyki
Źródło: AKPA
d1z5o6c

W jesiennej ramówce TVN-u pojawi się program "Azja Express", który TVN promuje jako swój najnowszy hit. Dyrektor programowy, Edward Miszczak przyznał, że jest to jak dotąd najdroższe przedsięwzięcie TVN. I jak podaje prasa, nie ma w tym cienia przesady, bo szacuje się, że tylko prowadząca show, Agnieszka Szulim, ma otrzymać za jeden sezon wynagrodzenie w wysokości około 600 tys. zł.

Zapewne uczestnicy też nie będą poszkodowani, ale podczas trwania programu musieli nauczyć się, jak przeżyć za dolara dziennie. Przypomnijmy, że show polega na tym, że celebryci musieli przemieszczać się po Azji do wyznaczonych miejsc, nie mając prawie w ogóle pieniędzy i często nie znając języka.

Nie wszystkim jednak spodobał się surwiwalowy format. Głównie wytyka mu się fakt, że uczestnicy bawią się w "białych bogaczy", podczas gdy w Azji wielu mieszkańców rzeczywiście żyje za około dolara dziennie. Do krytykujących program dołączyła Paulina Młynarska, która nie kryła zaskoczenia, że jej znajomi wzięli udział w tego typu show.

d1z5o6c

- Ja wiem, że liczy się show. I wiem, że koledzy i koleżanki z branży, którzy wzięli udział w mocno promowanym programie "Azja Express" w TVN mogą się na mnie, za to co tu powiem, obrazić. Nie jest moją intencją "hejtowanie" kogokolwiek! Jednak są wśród nich ludzie fajni, mili, oczytani i doświadczeni, dlatego dziwię się im cholernie, że nie czują zgrzytu w tym, że biali "bogacze" zabawiają się w przeżycie za dolara dziennie, tam, gdzie ludzie naprawdę muszą za tyle żyć, leczyć się i kształcić dzieci. Króciutki zwiastun tego programu, który dziś zobaczyłam, jest ponadto naładowany uprzedzeniami kulturowymi i agresją. Tak, obecność kilku nazwisk w tej produkcji mnie bardzo zaskoczyła– napisała na swoim profilu na Facebooku (zachowano oryginalną pisownię).

Dziennikarce wtóruje jeszcze stylistka Dorota Wróblewska, która napisała nieco bardziej dosadnie, że "zabawa w biedaków jest po prostu niehumanitarna". A wy, co sądzicie o programie? Będziecie go oglądać (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny)
?

Zobacz także: Agnieszka Szulim o swoim nowym programie "Azja Express"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1z5o6c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z5o6c
d1z5o6c