Trwa ładowanie...

Artyści pamiętają

Artyści pamiętająŹródło: komiks.wp.pl
ddob6sl
ddob6sl

Inicjatywa nazywa się Cartoonists Remember 9/11 i udział w niej zadeklarowało już pięć syndykatów skupiających artystów i dziennikarzy i sprzedających ich pracę mediom. Są to Creators Syndicate, Tribune Media Services, Universal Press Syndicate i Washington Post Writers Group. Poprosiły one swoich członków, by upamiętnili w jakiś sposób wydarzenia i ofiary sprzed dekady. Wśród reprezentowanych przez syndykaty artystów są autorzy takich serii jak "Archie", "Dick Tracy", "Garfield" czy "Barney & Clyde".

Jak podają pomysłodawcy akcji, udział zadeklarowali już autorzy niemal 100 tytułów. Wagę akcji ma wzmocnić fakt, że w tym roku 11 września przypada w niedzielę, kiedy wiele gazet wypuszcza dodatki ze stripami, a najbardziej popularne z nich mają wydania całostronne i w kolorze.

Hołd ofiarom ataków na WTC oddadzą też najważniejsze amerykańskie muzea komiksowe: The Newseum w Waszyngtonie, The Cartoon Art Museum w San Francisco, The Toonseum w Pittsburghu, The Museum of Comic and Cartoon Art w Nowym Jorku i The Society of Illustrators w Nowym Jorku.

ddob6sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddob6sl