Trwa ładowanie...

Animowany "Zbir" czeka na fundusze

Animowany "Zbir" czeka na funduszeŹródło: ksiazki.wp.pl
d2wiguu
d2wiguu

Pierwsze wieści na temat ekranizacji komiksu pojawiły się w 2008 roku. Producentem obrazu tworzonego przez Blur Entertainment miał być sam David Fincher ("Social Network", "Fight Club"). Podczas ComicConu w 2010 roku opublikowano nawet pierwszy materiał promocyjny - bardzo obiecujący, dwuipółminutowy zwiastun. Niestety od tamtego czasu nic nie wiadomo o produkcji - nie jest nawet pewne czy wciąż zaangażowany jest w nią reżyser "Siedem".

Opublikowany właśnie przez Powella filmik pochodzi z 2009 roku i jest najprawdopodobniej materiałem promocyjnym. Pomimo iż oba materiały wyglądają rewelacyjnie, szansę na realizację projektu są niewielkie. Jak pisze Daniel Snyder dla gazety "The Atlantic" film miałby niezwykłe trudności z przyciągnięciem szerokiej publiczności - dla dorosłych, nie znających oryginału, byłby zbyt dziecinny, dla dzieci zaś zbyt brutalny.

"Zbir" to rozgrywająca się na przełomie lat 20. i 30. W zgnębionej Wielkim Kryzysem Ameryce opowieść o dwóch brutalach i cwaniaczkach, którzy walczą z nękającymi ich miasteczko gangsterami, czarownikami i zombie. Uznanie krytyków seria zdobyła dzięki niesamowitemu, przewrotnemu humorowi.

Poniżej publikujemy oba dostępne w Internecie materiały. Pierwsze jest dwuipółminutowym zwiastunem z ComicCon, drugi to udostępniona właśnie reklamówka.

d2wiguu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiguu