"Akira" dostał zielone światło

"Akira" dostał zielone światło
Źródło zdjęć: © komiks.wp.pl

25.10.2011 16:03, aktual.: 29.10.2013 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdajemy sobie sprawę, że po tych wszystkich wieściach o Zacach Efronach, Robertach Pattinsonach i PG-13, kolejne informacje mogą być nieco niewiarygodne, ale pochodzą one z "Variety" - bardzo wpływowego magazynu filmowego ukazującego się w Hollywood. Dlatego warto poświęcić im chwilkę.

Zdaniem zatrudnionego w magazynie Justina Krolla Warner Bros. ostatecznie podjęło decyzję o realizacji projektu. Prace mają ruszyć w lutym lub marcu 2012 roku, a budżet filmu wyceniono na 90 milionów dolarów. Wcześniej spekulowano nawet o 140 milionach. Na krzesełku reżysera Alberta Hughesa zastąpił Jaume Collet-Serra, 37-letni reżyser znany przede wszystkim jako twórca "Tożsamości" z Liamem Neesonem.

Do jednej z głównych ról (nie wiadomo czy Kanedy czy Tetsuo) przymierzany jest Garrett Hedlund - mało znany aktor młodego pokolenia kojarzony przede wszystkim z głównej roli w filmie "Tron. Dziedzictwo". Według źródeł "Variety", niedługo aktor usłyszy propozycję od Warner Bros.

Zapowiada się więc, że w filmie nie zobaczymy ani Zaca Efrona ani Roberta Pattinsona. Mówiło się, że produkcją zainteresowany jest Morgan Freeman, ale "Variety" nie wspomina o jego udziale. Film.wp.pl donosiza to, że pojawiła się plotka, jakoby w "Akirze" wystąpić mieli Gary Oldman (jako Pułkownik) i Helena Bonham Carter (jako Miyako).

Na scenę powraca za to Leonardo DiCaprio, którego firma producencka Appian Way Productions ma nadzorować projekt. Drugim producentem zostanie firma Mad Chance's Andrew Lazara.

"Variety" nie wspomina czy "Akira" ma być podzielony na dwie części, kto będzie scenarzystą (plotkowano o Albercie Torresie) i czy wciąż aktualne są wieści, iż Warner Bros. celuje w kategorię wiekową PG-13.

"Akira" Katsuhiro Otomo to jeden z najsłynniejszych japońskich komiksów wszech czasów. Rozrysowana na ponad 2000 stron historią opowiada o konflikcie pomiędzy Kanedą i Tetsuo, przyjaciółmi z dzieciństwa, członkami gangu motocyklowego. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości i rozgrywa w Neo-Tokio, mieście powstałym w miejscu dawnego Tokio zburzonego w trakcie III wojny światowej. Wojny, która wybuchła w wyniku tragicznego w skutkach eksperymentu japońskiej armii. Ofiarą takiego eksperymentu zostaje również Tetsuo.

W 1988 roku na podstawie "Akiry" powstał film animowany (na potrzeby scenariusza bardzo uproszczono oryginalną historię). Jego gigantyczny sukces finansowy uznawany jest za początek światowego szału na mangę i anime.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także