Trwa ładowanie...
dzq27au

Ultraviolet

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

''Ultraviolet'' to polski serial kryminalny, stworzony przez AXN. Był emitowany na antenie od października 2017 roku, natomiast od sierpnia 2018 roku został udostępniony na platformie Netflix. Akcja serialu rozgrywa się w Łodzi, gdzie również zostały zrealizowane zdjęcia. Wiosną 2019 roku potwierdzono realizację drugiej serii.

Ultraviolet – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła ''Ultraviolet'' luźno nawiązuje do powieści "The Skeleon Crew" autorstwa Deborah Halber.

Serial ''Ultraviolet’'' opowiada o Aleksandrze Serafin (Marta Nieradkiewicz), która po wielu latach spędzonych w Londynie powraca do Łodzi, swojego rodzinnego miasta. Trzydziestoletnia kobieta zamieszkuje u matki, Anny (Agata Kulesza).

Już na początku jest świadkiem nieprzyjemnego incydentu – na jej oczach ginie młoda dziewczyna. Gdy policja zamyka śledztwo, uznając, że ofiara popełniła samobójstwo, Ola zamierza samodzielnie rozwikłać zagadkę kryminalną.

W ''Ultraviolet'' Ola dorabia jako kierowca Ubera i właśnie w trakcie jazdy na miejsce zlecenia na maskę jej samochodu spada młoda dziewczyna. Bardzo szybko Serafin angażuje się w działanie policji oraz podsyła im własne propozycje rozwiązań. Oczywiście, oficerowie nie mają zamiaru korzystać z amatorskich uwag.

Rozgoryczona błyskawicznie zamkniętym śledztwem, kobieta decyduje się wszcząć własne dochodzenie. Przez przypadek trafia na internetową aplikację ultraviolet, z której korzystają użytkownicy określani mianem detektywów-amatorów. Fioletowi z pomocą najnowszych technologii wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Ola komunikuje się z nimi dzięki wideo-rozmowom na smartfonie.

Wraz z rozwojem akcji ''Ultraviolet'' Ola napotyka policjanta Michała Holendra (Sebastian Fabijański), który podchodzi do rewelacji kobiety z dużą rezerwą i nie przyjmuje do wiadomości jej ustaleń. Z czasem jednak przekonuje się, że pomysły Oli wcale nie są takie i złe, co w końcu prowadzi do niepisanej umowy między nimi – odtąd będą współpracować razem przy rozwiązywaniu śledztwa.

''Ultraviolet'' opowiada 10 historii zagadkowych morderstw, które Ola próbuje rozwikłać razem z pozostałymi członkami amatorskiej grupy detektywistycznej. Oprócz przedstawianych śledztw równie tajemnicza wydaje się sama główna bohaterka, o której wiadomo wyłącznie tyle, że w Londynie mieszkała razem z mężem i to właśnie przez problemy w małżeństwie zdecydowała się powrócić do Polski.

Ultraviolet – obsada

W serialu obok Marty Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego czy Agaty Kuleszy, występują także inni znani aktorzy:

  • Michał Żurawski jako Tomek Molak, założyciel ultravioletu
  • Paulina Chapko jako Regina Polańska, członkini ultravioletu
  • Karolina Chapko jako Dorota Polańska, członkini utravioletu
  • Marek Kalita jako Henryk Bąk
  • Magdalena Czerwińska jako policjantka Beata Misiak
  • Bartłomiej Topa jako inspektor Waldemar Kraszewski.
Ultraviolet
Tytuł oryginalny

Ultraviolet

Gatunek

kryminalny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

25.10.2017

Czas trwania odcinka

50 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzq27au
dzq27au
dzq27au