WP
WP

Pamiętniki wampirów - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Pamiętniki wampirów" to serial amerykański emitowany od 2009 roku
Podziel się
WP

„Pamiętniki wampirów” (ang. The Vampire Diaries) to amerykański serial powstały na podstawie serii powieści L.J. Smith pt. „Pamiętniki Wampirów”. Serial emitowany jest od 10 września 2009 roku przez stację The CW. Składa się z dwóch sezonów, a każdy z nich z dwudziestu dwóch odcinków.

W Polsce serial emitowany jest od 2 listopada 2009 roku na kanale nFilm HD oraz od 21 grudnia 2010 w TVN i TVN7.

Pamiętniki wampirów - fabuła

Serial „Pamiętniki wampirów” opowiada historię młodej kobiety, która jest obiektem zainteresowania dwóch braci wampirów. Jeden jest dobry, drugi zły. Bracia walczą o jej duszę i o dusze jej przyjaciół, rodziny oraz mieszkańców jej rodzinnego miasteczka.

Główna bohaterka „Pamiętników wampirów”, Elena, jest załamana po śmierci rodziców w wypadku samochodowym. Cztery miesiące po tragicznym wypadku samochodowym, w którym giną rodzice 17-letniej Eleny Gilbert i jej 15-letniego brata Jeremiego ciągle próbują poradzić sobie ze smutkiem i iść naprzód. Pewnego dnia do jej szkoły przyjeżdża tajemniczy Stefan Salvatore. Dziewczyna nie wie, że Stefan jest wampirem. Zakochują się w sobie. W ich mieście dochodzi do kilku zabójstw, które wyglądają tak, jakby ich sprawcą było dzikie zwierzę. Okazuje się, że to wampir Damon Salvatore - zabójczo przystojny i arogancki, ale i uwodzicielski starszy brat Stefana. Ponad wiek temu Damon poprzysiągł Stefanowi wieczne cierpienie, dlatego że był jego rywalem w miłości do pięknej Katheriny, której Elena jest potomkinią. Czy Stefan będzie musiał zabić Damona? Czy może w Damonie zostało coś z człowieka? Którego z nich wybierze Elena?

WP

Elena Gilbert to ładna, popularna, 17-letnia dziewczyna o blond włosach i niebieskich oczach. Przez całą serię, Elena zmienia się z płytkiej, egocentrycznej "królowej lodu" w kochającą, otwartą i mądrą osobę. Stefano Salvatore jest młodszym z dwójki wampirzych braci. Jest przystojny, ma ciemne, falowane włosy i zielone oczy. Damon Salvatore jest starszym bratem Stefano. Zuchwały, arogancki. Jest mroczny i sadystyczny, ale również czarujący i uwodzicielski.

Pamiętniki wampirów - obsada

W serialu „Pamiętniki wampirów” w rolach głównych wystąpili: Nina Dobrev jako Elena Gilbert i Katherine Pierce, Paul Wesley jako Stefan Salvatore, Ian Somerhalder jako Damon Salvatore, Steven R. McQueen jako Jeremy Gilbert, Sara Canning jako Jenna Sommers oraz Katerina Graham jako Bonnie Be.

Tytuł oryginalny

The Vampire Diaries

Gatunek

dramat, horror, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser

J. Miller Tobin

Jeffrey G. Hunt

David Von Ancken

Scenarzysta

Sean Reycraft

Obsada

Frank Brennan (Tobias Fell)

Sara Canning (Jenna Sommers)

Charlie Bewley (Vaughn)

Jeffrey G. Hunt

Linds Edwards (Troy)

Kayla Ewell (Vicky Donovan)

Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert)

Michael Showers (Mężczyzna)

Michael Trevino (Tyler Lockwood)

B.J. Britt (Carter)

David Anders (John Gilbert)

Candice Accola (Caroline Truitt)

Madeline Zima (Charlotte)

Phoebe Tonkin (Hayley)

Zach Roerig (Matt)

Nina Dobrev (Elena Gilbert/ Katherine Pierce/ Amara)

Gina Torres (Bree)

Kelly Hu (Pearl)

Ian Somerhalder (Damon Salvatore)

Mia Kirshner (Isobel Flemming)

Matthew Davis (Alaric Saltzman)

WP
WP