Trwa ładowanie...
d1vo9dn

MTV Cribs

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"MTV w domu u…" (ang. "MTV Cribs") jest programem łączącym konwencje dokumentu i reality show, powstającym od września 2000 roku.

W programie gwiazdy filmu, muzyki lub sportu zapraszają ekipę MTV z kamerą do swojego domu i oprowadzając ją po kolejnych pomieszczenia opowiadają o swoim codziennym życiu. Gwiazdy pokazują swoje rozległe garderoby, bajeczne tarasy i baseny, multimedialne sale rozrywki etc. Finałem większości odcinków jest wizyta w garażu i prezentacja samochodu, czy raczej całej kolekcji samochodów i innych pojazdów.

Większość gwiazd chce przedstawić siebie w konkretnym świetle za wszelką cenę pokazując jak bardzo są "cool" - np. mówiąc, że nie wiedzieli o istnieniu któregoś z pokoi albo ostentacyjnie pokazując pustą lodówkę. Tak czy inaczej nie można im odmówić, że domy (a nawet cała wyspa z kilkoma domami jak miało to miejsce w przypadku właściciela konsorcjum Virgin - Richarda Bransona) robią ogromne wrażenie. Program wychodzi naprzeciw jednej z najsilniejszych potrzeb człowieka - czyli podglądaniu innych i to w najbogatszym wydaniu.

MTV przez 8 lat powstawania programu, w ramach ponad 15 sezonów w samych tylko Stanach Zjednoczonych odwiedziło z kamerą ponad 200 gwiazd, wśród których wymienić można takie sławy jak: Snoop Dogg, Pamela Anderson, Missy Elliot, Robbie Williams, 50 cent, Hulk Hogan czy Hugh Heffner i jego Rezydencja Playboya (do której MTV wróciło kilka lat później by zrealizować program "Króliczki Playboya").

O popularności programu oprócz ilości odcinków świadczyć może również fakt, że od 2007 roku w USA był on nadawany jako jeden z pierwszych na antenie MTV w jakości HD. Najciekawsze domy można było obejrzeć ponownie w specjalnym wydaniu MTV Cribs nazwanym Priciest Pads ("Najdroższe chaty"), w którym Kimora Lee Simmons przypomniała 20 najdroższych domów z dotychczasowych edycji programu. Program jest bardzo dobrze rozpoznawalny w USA i doczekał się bardzo wielu nawiązań (np. w piosence zespołu Nickelback "Rockstar"), a nawet parodii.

Od niedawna na antenie oglądać możemy polską wersję programu i choć jest ona bardziej swojska i bliższa sercu polskiego widza, to na pewno jest też o wiele skromniejsza od oryginału.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vo9dn
d1vo9dn
d1vo9dn