WP
WP

Daleko od noszy - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

„Daleko od noszy” to polski sitcom wyświetlany przez telewizję Polsat od 25 grudnia 2003 do 14 stycznia 2009 oraz ponownie od 13 marca 2010 pod tytułem „Daleko od noszy 2”. Akcja dzieje się na oddziale chirurgicznym w Warszawie. Serial składa się z ośmiu sezonów i około 200 odcinków.

Serial jest kontynuacją sitcomu „Szpital na perypetiach” – serialu komediowego wyprodukowanego w latach 2001-2003 w dużym stopniu przez ten sam zespół. Zmieniła się firma, która serial produkowała, nieznacznie także zmieniono obsadę. Można jednak uznać, że produkcja jest ścisłą kontynuacją poprzednika.

Serial "Daleko od noszy" opowiada o perypetiach pracowników i pacjentów pewnego polskiego szpitala. Serial jest parodią wszystkich „poważnych" seriali lekarskich: od „Ostrego dyżuru" poczynając na „Szpitalu na peryferiach" kończąc. Akcja rozgrywa się w małym szpitalu miejskim, w jednej z niedużych miejscowości niedaleko Warszawy.

Komedia ta gatunkowo jest groteską z elementami komedii obyczajowej. Unika tematyki społecznej i politycznej. Laureat VI Festiwalu Dobrego Humoru w kategorii : „Najdowcipniejszy serial komediowy".

W pierwszym odcinku jest Wigilia i ordynator rozdaje wszystkim pracownikom upominki. Nowa pielęgniarka Magda podbija serca całej męskiej części personelu. W prezencie dla niej przygotowano wielką bombonierę w kształcie serca. Ale okazuje się, że Ordynator handluje z gangsterami organami do przeszczepów. Przez pomyłkę bomboniera trafia w ręce gangsterów, zaś Magda otrzymuje w prezencie jeszcze żywe ludzkie serce.

WP

W serialu znajdziemy wiele ciekawych postaci. Są to: siostra Basen (Hanna Śleszyńska), jej dzielna przyjaciółka, Basia (Agnieszka Suchora) i siostra Magdalena, ordynator Łubicz (Krzysztof Kowalewski), nie mniej przebiegły, dr Kidler (Paweł Wawrzecki), dr Wstrząs (Krzysztof Tyniec), dr Basen (Piotr Gąsowski) i najprzystojniejszy w męskim gronie - dr Kraśnik (Rafał Rutkowski) oraz najpiękniejsza polska lekarka - dr Karinka (Anna Przybylska).

Tytuł oryginalny

Daleko od noszy

Gatunek

komedia, serial

WP
WP
WP