Trwa ładowanie...
d3olexb

Alf

Najnowsze informacje
4.4
(899 głosów)
Oceń:

"Alf"to amerykański serial telewizyjny produkowany przez NBC w latach 1986-1990. Zainspirowany został filmem „E.T.” Stevena Spielberga (1982). W Polsce był emitowany na TVP1, Polsacie, RTL7 oraz TVN7.

Serial składa się z czterech serii i 102 odcinków. Nazwa każdego odcinka jest jednocześnie nazwą piosenki, której tytuł związany jest z fabułą danego epizodu.

Willie Tanner (Max Wright) jest typowym ojcem. Jego rodzina żyje spokojnie w niewielkim domu na przedmieściach. Niespodziewanie tę sielankę zakłóca katastrofa statku kosmicznego z innej planety, który rozbija się o dach ich garażu. Kosmita, nazwany przez dzieci Tannerów Alfem (Alien Life Form - Obca Forma Życia) zamieszkuje w ich domu, a jego temperament i niespotykane na Ziemi zwyczaje szybko wywracają spokojne dotąd życie rodziny do góry nogami. Nietrudno się domyślić, że dzieci: Lynn (Andrea Elson) i Brian (Benji Gregory) uwielbiają Alfa, jednak pani Tanner (Anne Schedeen) niespecjalnie przepada za nowym lokatorem.

Tytułowy bohater Alf naprawdę nazywa się Gordon Shumway. Urodził się 28 października 1756 na fikcyjnej planecie Melmac i w czasie emitowania serialu liczył sobie 229 lat. Alf pokryty jest futrem, ma pomarszczony pysk, osiem żołądków. Michu Meszaros był aktorem, który nosił kostium Alfa, natomiast Paul Fusco kierował lalką oraz występował jako głos Alfa.

Alf jest dla Tannerów powodem wielu radości, ale i przyczyną licznych kłopotów. Jego obecność w ich domu należy utrzymać w tajemnicy, a jak wiadomo trudno ukryć coś tak niezwykłego, jak kosmitę przed oczami wścibskich sąsiadów i władz. Jest to zadanie wyjątkowo trudne, tym bardziej, że sam Alf nie zamierza przed nikim się ukrywać, co więcej, najchętniej ujawniłby się i został z Tannerami na zawsze, jako pełnoprawny członek ich rodziny.

W 1996 roku powstał 90-minutowy film telewizyjny pt. „Projekt Alf”, opowiadający o dalszych dziejach sympatycznego kosmity. Ponadto powstał również serial animowany.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3olexb
d3olexb
d3olexb