Trwa ładowanie...
ycipk-1tlxw9
ycipk-1tlxw9

Skazane - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Skazane" to polski serial z 2015 roku
Podziel się
ycipk-1tlxw9

"Skazane" to polski serial obyczajowy w reżyserii Łukasza Jaworskiego. Produkcja jest polską wersją brytyjskiego formatu "Prisoners Wives", który realizowano w latach 2012-2013. W głównych rolach w serialu wystąpili między innymi Monika Krzywkowska, Ireneusz Czop, Paulina Gałązka, Antoni Pawlicki oraz Olga Bołądź. W 2015 roku telewizja Polsat poinformowała, że produkcja została zakończona po jednym sezonie.

Skazane – opis fabuły

Fabuła serialu "Skazane" opowiada o losach kobiet, których partnerzy życiowi znaleźli się w zakładzie karnym. Każda z bohaterek przedstawionych w serialu pochodzi z innej grupy społecznej. W serialu zobaczymy między innymi matkę, której syn narkoman ukrywał broń, a także dilerkę narkotyków, której partner wziął na siebie odpowiedzialność za jej przewinienia, aby mogła opiekować się synem. Seria ukaże też losy bogatej żony mafijnego bossa, która musi się nauczyć "normalnego życia" po konfiskacie majątku przed sąd. Inna z bohaterek oczekuje swojego pierwszego dziecka i nie wierzy w winę męża. Szybko okazuje się, że tytułowe "skazane" prezentują pełen wachlarz osobowości, które połączyły właśnie te niecodzienne okoliczności.

Skazane – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterkami serialu "Skazane" są kobiety, których życiowi partnerzy z różnych powodów znaleźli się w więzieniu. W serii pojawiają się także ich wybrankowie, czyli mężczyźni osadzeni w zakładach karnych, a także niektórzy członkowie ich rodzin. W produkcji pojawia się także wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Skazane" wystąpili między innymi:

ycipk-1tlxw9
 • Monika Krzywkowska jako Sylwia Miller;
 • Ireneusz Czop jako Adam Miller;
 • Paulina Gałązka jako Marta Janisz;
 • Antoni Pawlicki jako Rafał Janisz;
 • Olga Bołądź jako Ola Kowalczyk;
 • Wojciech Błach jako Arek Gąsior;
 • Beata Ścibakówna jako Anna Kowalska;
 • Rafał Fudalej jako Olaf Kowalski;
 • Marianna Zydek jako Magdalena Kulesza;
 • Sławomir Orzechowski jako Roman Kulesza;
 • Magdalena Różańska jako Natalia Małecka;
 • Modest Ruciński jako Norbert Małecki;
 • Leszek Piskorz jako Henryk Bednarz;
 • Filip Gurłacz jako Maciej Miller;
 • Katarzyna Sawczuk jako Łucja Miller;
 • Urszula Grabowska jako Ewa Korman;

Skazane – produkcja

Reżyserem serialu "Skazane" jest Łukasz Jaworski, który w przeszłości tworzył już takie produkcje jak "39 i pół", "Usta usta", "Układ warszawski" i "Na noże". Autorem scenariusza jest z kolei Robert Mąka, twórca skryptów do produkcji "BrzydUla", "Londyńczycy 2", "Na sygnale" i "Lekarze na start". Za zdjęcia odpowiedzialny był Mateusz Wichłacz, natomiast scenografia to dzieło Karoliny Kosickiej i Janusza Mazurczaka. Za produkcję serialu "Skazane" odpowiedzialna była firma Aktiv Media na zlecenie telewizji Polsat.

Skazane – odcinki, sezony

Premiera serialu "Skazane" miała miejsce 8 września 2015 roku. Produkcja emitowana była na antenie telewizji Polsat we wtorkowe wieczory. Po dziewięciu odcinkach serii przesunięto jego emisję o pół godziny, na 22:05. Pierwszy sezon serialu "Skazane" liczył 13 odcinków, po 44 minuty każdy. Finał pierwszej serii został wyemitowany 1 grudnia 2015 roku. Wyniki oglądalności serialu nie były jednak wystarczające, dlatego telewizja Polsat ogłosiła, że produkcja została zakończona na jednym sezonie. W kolejnych latach odcinki serialu "Skazane" zostały udostępnione do obejrzenia na platformie strumieniowej Ipla.

ycipk-1tlxw9
Tytuł oryginalny

Skazane

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

08.09.2015

Czas trwania odcinka

44 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser

Łukasz Jaworski

Scenarzysta

Robert Mąka

Obsada

Filip Gurłacz

Magdalena Różańska

Paulina Gałązka

Modest Ruciński

Rafał Fudalej

Olga Bołądź

Beata Ścibakówna

Antoni Pawlicki

Wojciech Błach

Ireneusz Czop

Sławomir Orzechowski

Monika Krzywkowska

Urszula Grabowska

Tomasz Oświeciński

ycipk-1tlxw9
ycipk-1tlxw9