Trwa ładowanie...
d14qso1

Układ warszawski

Najnowsze informacje
4.8
(390 głosów)
Oceń:

“Układ warszawski” to 13-odcinkowy serial. Każdy z nich przedstawia odrębną zagadkę kryminalną, którą we właściwy sobie, a przy tym dość oryginalny, sposób rozwiązują policjanci z czerniakowskiego komisariatu. W każdym również kolejna odsłona zaskakującej historii rodzinnej Marka Opornego i Łapy. Serial reżyserowany jest przez Kasię Adamik (pierwsze 5 odcinków) i Łukasza Jaworskiego.

Główny bohater, Marek Oporny pracuje w Wydziale Przestępczości Gospodarczej jako analityk. Marzy jednak, żeby być prawdziwym policjantem. Kiedy był mały „powtarzała mu mama, żeby się nie bał chama”, dlatego dziś gotów jest bronić sprawiedliwości za wszelką cenę. I gdyby wziąć pod uwagę wyłącznie chęci to rzeczywiście Marek zasługiwałby na medal, bo z samymi efektami bywa dość… no cóż, opornie. Zdarza mu się czasem „przedobrzyć” i przekroczyć swoje kompetencje, za co w końcu zostaje oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na czerniakowskim komisariacie. W ten oto sposób jego zawodowe marzenie ma szansę się spełnić. Zanim jednak to nastąpi Marek musi przekonać do siebie nowych kolegów…

„Kryminalny wyjadacz” - Kosa, niezważający na poprawność językową - Sikorek, wiecznie szukający autorytetu - Młody i pyskata komisarz Szarek to zespół, dla którego integracja z „nowymi” nie jest priorytetem… Wygląda na to, że Oporny ma przed sobą niezły chrzest bojowy. A to dopiero początek jego „policyjnych przygód”.

Szefowa komisariatu – zasadnicza Ewelina Bargan wyznacza mu pierwsze zadanie. Oporny ma złapać Antoniego Rylskiego vel Łapę - najsłynniejszego włamywacza w Polsce, który stoi za głośną kradzieżą brylantowej kolii. Ta bardzo prestiżowa sprawa, może zapewnić Opornemu szacunek kolegów. Mimo, że Łapa to człowiek legenda i absolutny mistrz w swojej dziedzinie – Marek, jak zwykle zresztą, wierzy w swoje siły. I gdyby wiara czyniła cuda - to na pewno by mu się udało.

A tak to nie dość, że przyskrzynia Łapę na podstawie fałszywych dowodów to jeszcze przynosi wstyd dla całego komisariatu. Marek do tej pory nie był ulubieńcem, a teraz jest już na cenzurowanym. Czy może być gorzej? Owszem! Ów legendarny włamywacz - Łapa okazuje się być jego stryjem…I co teraz? Nie ma innego wyjścia. Trzeba wejść w tajemniczy układ…

Emisja serialu: niedziela o godz. 22:00, od 4 września 2011.

Układ warszawski
Tytuł oryginalny

Układ warszawski

Gatunek

komedia, kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14qso1
d14qso1
d14qso1