Trwa ładowanie...
d22oeqc

Lekarze na start

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Lekarze na start'' to polski serial medyczny emitowany od września do listopada 2017 roku. Emisja miała miejsce na kanale TV Puls, ale po 52 odcinkach zdecydowano o zakończeniu zdjęć do serialu.

Lekarze na start – opis fabuły, bohaterowie

Serial ''Lekarze na start'' przedstawia losy piątki świeżo upieczonych absolwentów medycyny Zuzanny Marciniak (Dominika Kryszczyńska), Marty Pociej (Zuzanna Grabowska), Dagmary Stawskiej (Maria Pawłowska), Piotra Szumy (Kamil Szeptycki) oraz Łukasza Zbierskiego (Filip Gurłacz).

Wymienieni bohaterowie trafiają na staż do tego samego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Już od początku muszą walczyć o miejsce na rezydenturze oddziału chirurgii. Stawiają pierwsze diagnozy, asystują przy zabiegach i operacjach, ale jednocześnie mierzą się także ze śmiercią pacjentów.

W ''Lekarzach na start'' młodzi stażyści zmagają się z prawdziwymi przypadkami medycznymi, o których dotychczas uczyli się w trakcie studiów. Obok ciężkich wyzwań związanych z ratowaniem pacjentów, bohaterowie próbują również uporządkować swoje życie prywatne.

Zawirowania Zuzy, Marty, Dagmary, Piotra i Łukasza, paradoksalnie pomagają im w codziennej walce na oddziale szpitalnym. ''Lekarze na start'' przybliżają widzom trudności, z jakimi mierzą się młodzi lekarze, których kariera dopiero nabiera tempa. O tym, jakimi będą specjalistami, zadecyduje ich doświadczenie oraz zaangażowanie.

Lekarze na start – obsada

W serialu "Lekarze na start" głównych bohaterów grają:

  • Dominika Kryszczyńska jako Zuza Marciniak – stażystka, córka cenionego w środowisku medycznym profesora Marciniaka. Odcina się od swojego słynnego ojca, który zawsze narzucał innym swoją wolę. Zuza nie zamierza ulegać jego presji. Od roku stażystka układa swoje życiu uczuciowe u boku lekarza Krzysztofa Kiliana.
  • Maria Pawłowska jako Dagmara Stawska – stażystka, bardzo młoda i ambitna w swoich działaniach. Dzięki swojemu uporowi, przybrała maskę chłodnej lekarki, która ukrywa swoje ciężkie problemy. Ma młodszą siostrę Izę, która jest silnie uzależniona od narkotyków.
  • Zuzanna Grabowska jako Marta Pociej – stażystka, do niedawna pracowała jako pielęgniarka, dzięki czemu może pochwalić się olbrzymią intuicją. Prywatnie jest samotną matką kilkuletniego Bruna.
  • Kamil Szeptycki jako Piotr Szuma – stażysta, który wieczorami dorabia na taksówce. Wychowany w domu dziecka, potrafi wczuć się w problemy pacjentów. Stara się pomagać wszystkim, co nie zawsze kończy się dla niego dobrze, ponieważ często trafia na dywanik do dyrektora szpitala.
  • Filip Gurłacz jako Łukasz Zbierski – stażysta-kobieciarz. Pochodzi z dobrze usytuowanej rodziny i może pozwolić sobie na luksusy. Mieszka w nowoczesnym mieszkaniu, a w pracy w szpitalu kieruje się zasadą: mało stresu.

W pozostałych rolach:

  • Marta Król jako Katarzyna Konarska – doktor i opiekunka stażystów. Chętnie wspiera młodych, początkujących lekarzy.
  • Kamil Szklany jako Krzysztof Kilian – chirurg, prywatnie partner Zuzy. Stara się pomóc ukochanej, ale dziewczyna nie zamierza ulegać jego wpływowi.
  • Zbigniew Stryj jako Artur Sobiech – dyrektor szpitala. Surowy, ale sprawiedliwy lekarz, docenia młodszych kolegów.
Lekarze na start
Tytuł oryginalny

Lekarze na start

Gatunek

Fabularny, medyczny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

04.09.2017

Czas trwania odcinka

30 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22oeqc
d22oeqc
d22oeqc