Trwa ładowanie...
d27skm2

Pitbull

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Pitbull" to polski serial sensacyjno-kryminalny emitowany na antenie telewizji TVP2 w latach 2005-2008. Opowiada o pracy warszawskich policjantów, a zawarte w nim wątki są rozwinięciem i kontynuacją filmu "Pitbull" w reżyserii Patryka Vegi. Premierowy odcinek serialu pojawił się w telewizji 15 grudnia 2005 roku, a w produkcji wystąpili tacy aktorzy jak Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Janusz Gajos, Rafał Mohr czy Krzysztof Stroiński.

Pitbull - opis fabuły

Fabuła serialu "Pitbull" opowiada o pracy warszawskich policjantów z wydziału zabójstw, a później także o działaniach tych z wydziału walki z terrorem kryminalnym Komendy Stołecznej Policji. Akcja serialu jest rozwinięciem oraz kontynuacją perypetii bohaterów z filmu kinowego "Pitbull", który trafił do kin w 2005 roku.

W 1. sezonie "Pitbulla" poznajemy Despero, Gebelsa, Benka i Metyla, którzy są podkomendnymi młodszego inspektora Policji Włodzimierza Barszczyka. Do ich grupy wkrótce trafia Krzysztof Magiera, któremu wkrótce nadają pseudonim "Nielat". Chłopak wyraźnie nie radzi sobie ze swoim życiem, jednak ciężko pracuje nad wyjściem na prostą.

Stopniowo poznajemy wszystkich bohaterów oraz ich osobiste rozterki, które ubarwiają fabułę serialu. Sławomir "Despero" Desperski (Marcin Dorociński) ma wiele problemów w życiu osobistym, a do tego od 4 lat bezskutecznie prowadzi sprawę gangstera poszukiwanego w całej Europie. Wkrótce w toku sprawy mężczyzna poznaje Dżemmę (Weronika Rosati), których romans okazał się dużo poważniejszy, niż ten się początkowo spodziewał. Jacek "Gebels" Goc (Andrzej Grabowski) to z kolei prawy i nieprzekupny gliniarz, który zasłynął odmową przyjęcia 3 milionów dolarów łapówki. Mamy też okazję przyjrzeć się losom Mirosława "Metyla" Saniewskiego (Krzysztof Stroiński), który mimo licznych sukcesów zmaga się z alkoholizmem.

Akcja 2. sezonu "Pitbulla" rozgrywa się około pół roku po zakończeniu wątków z poprzedniej serii. Despero, Gebels i Nielat trafiają do Wydziału Walki z Terrorem Kryminalnym KSP, gdzie będą się dodatkowo zajmować walką z gangami i przestępczością zorganizowaną. W tym sezonie widzowie poznają dalsze losy związku Despero z Dżemmą, a akcja skupi się także na Gebelsie, który powoli szykuje się do przejścia na emeryturę. Do Wydziału trafia też Monika Grochowska, która szybko nawiązuje nić porozumienia z Nielatem. Niestety dziewczyna wkrótce zostaje zastrzelona podczas akcji w Parolach. Drugą serię kończy nieudana akcja policji w Magdalence, w której główni bohaterowie zostają mniej lub bardziej ranni.

Trzeci sezon "Pitbulla" kontynuuje wydarzenia z poprzedniej serii i sprawnie wieńczy niektóre z wątków serialu. Nielat decyduje się wyjechać do Irlandii, natomiast Włodzimierz Barszczyk (Michał Kula) zostaje zdegradowany do funkcji pracownika operacyjnego. Nowy naczelnik skutecznie utrudnia życie Gebelsowi, który odkłada plany o odejściu na emeryturę na dalszy plan. Dżemma, aby móc wrócić do Despero, musiała zaaranżować fikcyjny ślub z Kubusiem (Grzegorz "Bolec" Borek), który jednak nie chce jej dać szybkiego rozwodu. 3. serię "Pitbulla" kończy strzelanina w galerii handlowej, w której Gebels zabija Artaka, rosyjskiego gangstera szukającego zemsty. Despero i Dżemma ostatecznie biorą ślub, a w związku z zatrzymaniem Jarosława Nowackiego (Redbad Klynstra) przez ABW, Włodzimierz Barszczyk zostaje przywrócony na stanowisko naczelnika.

Pitbull - obsada, bohaterowie

Serial "Pitbull" skupia się w dużej mierze na sprawach kryminalnych, z którymi zetknął się reżyser Patryk Vega podczas przygotowywania dokumentacji. Jest on kontynuacją filmu o tym samym tytule i rozbudowuje niektóre z wątków poruszonych w pierwowzorze. Obsada "Pitbulla" rozszerzała się wraz z produkcją kolejnych sezonów serialu, a główne role początkowo grali w nim między innymi Marcin Dorociński (Despero), Andrzej Grabowski (Gebels), Rafał Mohr (Nielat), Krzysztof Stroiński (Metyl) czy Weronika Rosati (Dżemma).

W pozostałych rolach w serialu "Pitbull" pojawiają się chociażby Janusz Gajos, Paweł Królikowski, Roma Gąsiorowska, Michał Kula, Joachim Lamża, Janusz Chabior czy Włodzimierz Matuszak. Za produkcję odpowiedzialni byli Dorota Michalak-Kurzewska, Tomasz Kurzewski oraz Waldemar Dziki, natomiast reżyserią zajmowali się Patryk Vega, Xawery Żuławski, Dominik Matwiejczyk, Kasia Adamik i Greg Zgliński. Za oprawę muzyczną serialu odpowiedzialny był Radosław "Luka" Łuka.

Pitbull - ciekawostki

  • serial jest rozwinięciem i jednocześnie kontynuacją wątków poruszonych w filmie kinowym o tym samym tytule, który trafił do kin w 2005 roku.
  • w październiku 2007 roku na zakup serii zdecydowała się jedna z niemieckich telewizji.
  • w 2011 roku Sławomir Opala, policjant służący za pierwowzór Metyla i Despero, został aresztowany pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowania korzyści majątkowych i nielegalnego posiadania broni. W nocy z 26 na 27 lipca 2014 roku mężczyzna popełnił samobójstwo.
  • w 2015 roku Patryk Vega zdecydował się kontynuować serię "Pitbull" i wkrótce powstały produkcje filmowe "Pitbull. Nowe porządki", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" oraz "Pitbull. Ostatni pies".

Pitbull - odcinki

"Pitbull" zadebiutował na antenie telewizji TVP2 15 grudnia 2005 roku. Jego emisja zakończyła się 22 czerwca 2008 roku, gdy pokazano ostatni odcinek 3. serii. Pierwsza seria "Pitbulla" liczyła jedynie 5 odcinków, jednak kolejne dwie doczekały się łącznie 12 i 14 odcinków. Premiera 2. serii "Pitbulla" miała miejsce 9 marca 2007 roku, a 3. sezon zadebiutował na szklanym ekranie 9 marca 2008 roku. Odcinki "Pitbulla" po pewnym czasie ukazały się także na DVD.

Pitbull
Tytuł oryginalny

Pitbull

Gatunek

serial sensacyjny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

15.12.2005

Czas trwania odcinka

48 min.

Liczba sezonów

3

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27skm2
d27skm2
d27skm2