Trwa ładowanie...
dalt4u1

Marvel: The Punisher

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix, fot: Netflix

"Marvel: The Punisher" jest amerykańskim serialem powstałym na podstawie komiksów wytwórni Marvel Comics. Przedstawiona w nim historia opowiada o mścicielu znanym jako Punisher. Platforma Netflix zamówiła dwa sezony tej brutalnej produkcja akcji z elementami kryminalnymi.

Marvel: The Punisher – produkcja

Twórcą serialu "The Punisher" jest Steve Lightfoot, brytyjski producent, który pracował też nas serią telewizyjną Hannibal (2013–2015). Produkcja należy do uniwersum MCU. Scenariusz serialu bazuje na komiksach z serii "The Punisher" autorstwa Gerry'ego Conwaya, Johna Romita i Rossa Andru.

Postać Punishera zadebiutowała w 2. sezonie "Daredevila", który ukazał się w 2016 roku. Intrygująca kreacja antybohatera wzbudziła na tyle duże zainteresowanie, że pojawił się pomysł stworzenia serialu o losach Franka Castle vel Punishera.

Pierwszy sezon serialu "Marvel: The Punisher" zadebiutował na Netfliksie 17 listopada 2017 roku i liczył 13 odcinków. Produkcja doczekała się też drugiego, również 13-odcinkowego sezonu. Premiera kontynuacji losów Punishera odbyła się 18 stycznia 2019, ale już miesiąc później ogłoszono, że Netflix zdecydował się skasować serial.

Marvel: The Punisher – fabuła

Protagonistą serialu "Marvel: The Punisher" jest Frank Castle (Jon Bernthal), weteran wojenny, który walczył w Afganistanie. Bohater ma jeden cel – chce pomścić swoją rodzinę, jednak sytuacja komplikuje się, gdy natrafia na większy spisek. Akcja 1. sezonu "The Punisher" rozgrywa się w Nowym Jorku. Natomiast w 2. sezonie główny bohater na jakiś czas opuszcza miasto, jednak jest zmuszony wrócić, by domknąć niedokończone sprawy.

Marvel: The Punisher – obsada

W rolę tytułowego Punishera wciela się Jon Bernthal. Aktor wystąpił też w serialu "The Walking Dead" (jako Shane Walsh) i miniserialu "Kto się odważy" (jako Michael H. Sussman), a także w filmach takich jak "Wilk z Wall Street", "Księgowy" i "Baby Driver".

U boku Bernthala pojawiają się m.in. Ebon Moss-Bachrach ("Dom nad jeziorem", "John Adams"), Ben Barnes ("Dorian Gray", "Między Wierszami", "Westworld"), Amber Rose Revah ("Pozdrowienia z Paryża") czy Jason R. Moore ("Uczeń czarnoksiężnika").

Marvel: The Punisher – ciekawostki

  • Na podstawie tego samego materiału źródłowego (w postaci komiksów o postaci Punishera) powstało też kilka filmów: "Punisher" (1989) z Dolphem Lundgrenem w roli głównej, "Punisher" (2004) z Thomasem Janem, a także "Punisher: Strefa wojny" (2008) z Rayem Stevensonem. Oznacza to, że Bernthal jest czwartym aktorem wcielającym się w postać Franka Castle.
  • Postać Punishera po raz pierwszy pojawiła się w serii komiksów "The Amazing Spider-Man", a dokładniej w wydaniu #129 z lutego 1974. Z założenia miał być poboczną postacią, ale zdobył sporą popularność i stał się jedną z czołowych postaci uniwersum Marvela.
  • Aktorka Amber Rose Revah, która występuje w serialu "The Punisher" jako Dinah Madani, posługiwała się na planie specjalnie zaprojektowaną strzelbę dopasowaną do jej wysokości i postury.
  • Ben Barnes wcielający się w postać Billy'ego Russo w trzecim odcinku 1. sezonu czyta książkę "Portret Doriana Graya". Jest to nawiązanie do jego głównej roli w adaptacji tej powieści – filmie "Dorian Gray" z 2009 roku.
  • Kompozytorem muzyki do serialu "The Punisher" jest Tyler Bates.

Marvel: The Punisher – lista odcinków

Marvel: The Punisher – lista odcinków pierwszego sezonu:

Marvel: The Punisher – lista odcinków drugiego sezonu:

Marvel: The Punisher 02:01 – Przydrożny blues (Roadhouse blues)
Marvel: The Punisher 02:02 – Walczymy czy uciekamy? (Fight or flight)
Marvel: The Punisher 02:03 – Poruszyć wodę (Trouble the water)
Marvel: The Punisher 02:04 – Blizna (Scar tissue)
Marvel: The Punisher 02:05 – Jednookie walety (One-eyed jacks)
Marvel: The Punisher 02:06 – Nakazat' (Nakazat')
Marvel: The Punisher 02:07 – Jeden kiepski dzień (One bad day)
Marvel: The Punisher 02:08 – Stróż brata swego (My brothers' keeper)
Marvel: The Punisher 02:09 – Porukwione (Flustercluck)
Marvel: The Punisher 02:10 – Serca pełne mroku (The dark hearts of men)
Marvel: The Punisher 02:11 – Otchłań (The abyss)
Marvel: The Punisher 02:12 – Kurs kolizyjny (Collision course)
Marvel: The Punisher 02:13 – Burza (The whirlwind)

Marvel: The Punisher
Tytuł oryginalny

The Punisher; Marvel's The Punisher

Gatunek

akcja, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Data premiery

11.11.2017

Czas trwania odcinka

53 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dalt4u1
dalt4u1
dalt4u1