Trwa ładowanie...
d2fsjy1

Klan

Najnowsze informacje
5.0
(31202 głosy)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Klan" to jeden z najpopularniejszych i na pewno najdłużej emitowanych polskich telenowel. Serial opowiada o życiu rodzinnym klanu Lubiczów. To pierwsza polska telenowela, której fabuła została wybrana w konkursie dla telewidzów ogłoszonym przez Telewizję Polską w 1997 roku. Spośród czterech różnych pomysłów, to właśnie na klan Lubiczów oddano najwięcej głosów. Pierwszy klaps miał miejsce 15 sierpnia 1997 roku. Pomysłodawcą serialu był Wojciech Niżyński (współtwórca produkcji „W labiryncie” oraz „Fitness Club”).

Akcja serialu "Klan" dzieje się w czasie rzeczywistym i przedstawia realia codziennego życia wielu Polaków. Twórcy dbają o to, by poruszał on również zagadnienia ważne społecznie. Stąd wątek choroby Alzheimera, choroby Downa, czy kwestii zarażenie HIV.

Serial przez pierwszych 8 sezonów emitowany był trzy razy w tygodniu – od poniedziałku do środy. Od 2005 roku emitowany jest także w czwartki, a od 2007 również w piątki. 5 stycznia 2011 roku został wyemitowany odcinek 2000.

Głowna obsada serialu składa się z następujących aktorów: Barbara Bursztynowicz, Tomasz Stockinger, Agnieszka Kotulanka, Andrzej Grabarczyk, Izabela Trojanowska, Piotr Cyrus i Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

„Klan” opowiada o losach czteropokoleniowej rodziny, w której seniorami rodu byli nieżyjący już Maria i Władysław. Najstarsza córka Lubiczów, Elżbieta jest z wykształcenia farmaceutką i prowadzi rodzinną aptekę. Ma razem z mężem Jerzym dwójkę dzieci, Beatę i Michała. Lekarz Paweł Lubicz to brat bliźniak Eli. Jego żona pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, a on prowadzi klinikę Elmed. Mają troje dzieci: Agnieszkę, Olę i Pawła Juniora.

Rodzina Ryszarda Lubicza to trójka dzieci i żona Grażyna, pielęgniarka. Z kolei Monika Ross jest właścicielką restauracji. Ma syna Daniela. Dorota, najmłodsza córka Marii i Władysława jest zakonnicą. Pracuje w hospicjum, a jej marzeniem jest praca na pediatrii.

„Klan” został dwukrotnie uhonorowany Telekamerą w 1999 i 2000 roku w kategorii "Serial telewizyjny".

Klan
Tytuł oryginalny

Klan

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

25 min.

Obsada

Agnieszka Kaczorowska

Michał Kula ( Zygmunt Piątkowski, ojciec Norberta)

Anna Wendzikowska (Kaja)

Jacek Czyż (Menel pijący wódkę z Zenkiem)

Karolina Łukaszewicz (Siostra Blanka)

Tomasz Oświeciński

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fsjy1
d2fsjy1
d2fsjy1