Trwa ładowanie...
d3swri4

Instynkt

Najnowsze informacje
4.4
(1318 głosów)
Oceń:

Serial kryminalny TVP pt. "Instynkt" opowiada o pani detektyw, która rozwiązuje zawikłane zagadki. Składa się z jednej serii, trzynastu odcinków. Jak przystało na kobietę, główna bohaterka serialu "Instynkt", Anna Oster (w tej roli Danuta Stenka), kieruje się przede wszystkim swoim szóstym zmysłem. Nie umniejsza jednak roli wiedzy doświadczalnej i wszystko szczegółowo sprawdza, bo intuicja to czasem zbyt mało, by rozwiązać trudną zagadkę.

Dochodzenia prowadzone przez Oster dotyczą zabójstw dokonywanych z przeróżnych motywów i w najróżniejszych środowiskach, ale na ogół przez tzw. "zwykłych ludzi", których popychają do zbrodni stare jak świat namiętności: pożądanie (odcinek "Dobrodziej"), strach ("Ten pierwszy raz"), chciwość ("Bilet do Hollywood"), potrzeba dominacji ("Złamane serce") a czasem zwykły zbieg okoliczności ("Zniknięcie"). Ekranowe śledztwa rozgrywają się więc w sferze psychologii i emocji - położenie silnego akcentu na obyczajowość i relacje międzyludzkie ma poszerzyć widownię o tych, którzy nie są klasycznymi amatorami standardowych seriali kryminalnych.

Na planie ma wsparcie dwóch atrakcyjnych partnerów. Towarzyszy jej Paweł Królikowski i Szymon Bobrowski. Każdy kolejny odcinek serialu "Instynkt" jest całkowicie nową i ciekawą opowieścią. Widzów na pewno wciągnie też tajemnicza historia samej pani detektyw. Miłośnicy kryminałów powinni być zachwyceni. Wprawdzie w telewizji nie brakuje kryminalnych zagadek. Jednak nie często zdarza się, że rozwikłuje je piękna kobieta, a jeszcze rzadziej, że serial prowadzony jest przez tak dobrego reżyser jak Patryk Vega.

"Instynkt" jest serialem, który na polskim rynku serialowym wyróżnia wyjątkowa tajemnica głównej bohaterki i narracyjna dwutorowość opowiadania: każdy odcinek to opowieść o jednej zbrodni i śledztwie, które rozwiązuje jej zagadkę, ale dodatkowo - przez wszystkie odcinki - towarzyszy widzom oryginalny i wciągający wątek historii głównej bohaterki.

Akcja prowadzona jest tak, by wciąż zaskakiwać widza losami Oster i jednocześnie wciągać nową widownię kolejnymi zagadkami kryminalnymi. Na tych dwóch poziomach jest prowadzona swoista gra z widzem: czy Oster (a my wraz z nią) odkryje swoją tajemnicę; czy naszym policjantom uda się rozwikłać kolejną zagadkę kryminalną? Innymi słowy - widzom będą towarzyszyć dwa pytania: Kto zabił? i Jaka jest tajemnica Anny Oster?

Instynkt
Tytuł oryginalny

Instynkt

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Patryk Vega (Komisarz Anna Oster)

Magda Celówna (Przyjaciółka Elżbiety Niwińskiej)

Paweł Królikowski (Inspektor Jan Rogoż)

Danuta Stenka (Komisarz Anna Oster)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3swri4
d3swri4
d3swri4