Trwa ładowanie...
d1mb53c

Galeria

Najnowsze informacje
4.9
(5740 głosów)
Oceń:

Serial Telewizji Polskiej "Galeria" opowiada o perypetiach córki bogatego właściciela galerii handlowej. W tę rolę wciela się Julia Pietrucha.

Magda Turczeniewicz, kolejna główna aktorka w "Galerii", zagrała Karolinę, młodą przebojową dziewczynę, która po studiach w Mediolanie wraca do Polski.

W tytułowej galerii handlowej chce otworzyć sklep z autorską biżuterią. Kiedy jest już bliska dopięcia umowy najmu, świat wali jej się na głowę. Traci wszystkie oszczędności, w wypadku ginie jej matka.

Zamiast spełniać swoje marzenia o własnym biznesie, będzie musiała zatrudnić się w jednym ze sklepów w galerii. W tym miejscu będą się także przecinały losy pozostałych bohaterów.

Tytułowa galeria jest po prostu odbiciem świata, w którym żyją Polacy. Stąd mogą oni identyfikować się z losami bohaterów. Z kolei ci w galerii realizują swoje ambicje, przeżywają rozterki, spotykają znajomych i bliskich. Twórcy serialu "Galeria" pokazują odważne historie i problemy: miłość wbrew wszystkiemu i tylko dla pieniędzy, prawdziwą oraz interesowną przyjaźń, zdradę czy żądzę zemsty. Galeria jest miejscem ścierania się ambicji, walki o władzę i pieniądze, rywalizacji, uzależnień, zazdrości. Wokół nich toczą się losy właściciela galerii Tomasza Woydatta (Tomasz Dedek), jego córki Anity (Julia Pietrucha), Adama (Bartosz Porczyk), pasierba Woydatta.

Postaci serialu "Galeria" są ludźmi z krwi i kości, wyrazistymi i emocjonalnymi postaciami. Oprócz wymienionych w „Galerii" zobaczyć można: Marka Kalitę, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Paulinę Chapko, Błażeja Michalskiego, Andrzeja Deskura, Szymona Piotra Warszawskiego, Karolinę Piechotę, Matyldę Kawczak. W serialu wystąpią też znani raperzy Vienio (Piotr Węcławski) i Waldemar Kasta.

Całość wyreżyseruje Ryszard Zatorski (główny reżyser), znany z takich produkcji jak choćby "Dlaczego nie!", "Tylko mnie kochaj", "Kilerów dwóch", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Kryminalni". Przy serialu pracował także Łukasz Palkowski, reżyser ceniony za "Rezerwat" czy serial "39 i pół".

Galeria
Tytuł oryginalny

Galeria

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Rafał Kwietniewski (Policjant)

Paulina Chapko (Kasia Kossowska)

Marek Frąckowiak (Hubert)

Ewa Bukowska (Laura)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mb53c
d1mb53c
d1mb53c