Trwa ładowanie...
d358ch4

Barry

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Barry'' to amerykański serial telewizyjny konwencją nawiązujący do czarnej komedii, dramatu oraz kryminału. Został stworzony na zlecenie HBO, a pierwszy odcinek miał swoją premierą 25 marca 2018 roku. Serial ''Barry'' doczekał się jeszcze jednej serii wydanej wiosną 2019 roku, natomiast sezon trzeci zaplanowano na 2020 rok.

Barry – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła serialu ''Barry'' skupia się na byłym żołnierzu Marine, czyli Barrym Berkmanie (Bill Hader). Ciągle niezadowolony ze swojego życia, postanawia zostać płatnym zabójcą. Wkrótce wyrusza do Los Angeles, gdzie czeka na niego ''zlecenie''. Na miejscu Barry odnajduje remedium na wszystkie trawiące go bolączki – grupę teatralną.

Tytułowy ''Barry'' wraca z misji w Afganistanie, która wywołała w jego głowie psychiczne spustoszenie. Nie ma pojęcia, co dalej zrobić i jakiej pracy szukać. Swoje doświadczenie na wojnie Barry zamierza wykorzystać w nadchodzącej przyszłości. Zaczyna rozumieć, że jedyne, co potrafi, to zabijać – z pomocą przybranego wujka Fuchsa (Stephen Root) przyjmuje pierwsze zlecenia jako płatny zabójca.

W ''Barrym'' jedną z misji powierzonych głównemu bohaterowi jest umowa zawarta z czeczeńskim gangiem. W trakcie wykonywania zlecenia Barry przez przypadek trafia na zajęcia aktorskie. Udział w tym przedsięwzięciu pobudza wyobraźnię byłego żołnierza i zaczyna on patrzeć na świat całkowicie odmiennie. Barry dostrzega w tym szansę na normalne życie, ale z dotychczasowej ''pracy'' bardzo ciężko się wyrwać.

Mafia z Czeczeni zagraża Barry'emu – mężczyzna ma dosłownie nóż na gardle, jeśli nie wykona zadania. Jednak po pewnym czasie dochodzi do zwrotu akcji, która diametralnie zmienia świat w ''Barrym''. Nauczyciel aktorstwa Gene (Henry Winkler) otwiera tytułowemu bohaterowi oczy na otaczające go piękno. Barry zaczyna dostrzegać pozytywne aspekty życia i dzięki nowemu mentorowi w końcu odczuwa prawdziwe emocje.

''Barry'' to serial, który obok poważnych tematów porusza również komediowe wątki. Główna postać, początkowo rozdarta, w końcu zbiera siły na rozpoczęcie całkiem nowego rozdziału. Barry cały czas ma wątpliwości co do słuszności swoich wyborów, ale ostatecznie decyduje się na postawienie wszystkiego na jedną kartę.

Barry – obsada

W rolach głównych występują:

 • Bill Hader jako Barry Berkman – były żołnierz, płatny zabójca i aspirujący aktor;
 • Stephen Root jako Monroe Fuchs – przybrany wujek Barry'ego, przyjaciel jego rodziny;
 • Sarah Goldberg jako Sally Reed – utalentowana aktorka z grupy teatralnej;
 • Glenn Fleshler jako Goran Pazar – przywódca czeczeńskiej mafii;
 • Anthony Carrigan jako NoHo Hank – prawa ręka Gorana;
 • Henry Winkler jako Gene Cousineau – nauczyciel aktorstwa i mentor.

W pozostałych rolach:

 • Paula Newsome jako detektyw Janice Moss – policjantka prowadząca śledztwo;
 • Michael Irby jako Cristobal Sifuentes – przywódca boliwijskiej mafii;
 • Kirby Howell-Baptiste jako Sasha Baxter – aktorka z grupy teatralnej;
 • John Pirruccello jako detektyw John Loach – partner Janice, ciągle pesymistycznie nastawiony;
 • Jessy Hodges jako Lindsay Mandel – agentka Sally;
 • D'Arcy Carden jako Natalie Greer – aktorka i przyjaciółka Sally.

Barry – ciekawostki

 • serial jest debiutem reżyserskim Billa Hadera;
 • odtwórca głównej roli nigdy wcześniej nie miał styczności z bronią – wszystkie ujęcia, w których Hader strzelał, były wielokrotnie powtarzane;
 • Cameron Britton gra jednego z detektywów w serialu, z kolei w "The Umbrella Academy" wciela się w rolę płatnego zabójcy;
 • Bill Hader i Alec Berg, czyli twórcy ''Barry'ego'' od początku chcieli obsadzić Henry'ego Winklera w roli Gene'a. Jednak aktor przyszedł na casting, aby przejść przesłuchanie jak inni aktorzy.
Barry
Tytuł oryginalny

Barry

Gatunek

Czarna komedia, dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA

Data premiery

25.03.2018

Czas trwania odcinka

30 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d358ch4
d358ch4
d358ch4