Trwa ładowanie...
d4ccwa5

Aniołki Charliego

Najnowsze informacje
4.8
(132 głosy)
Oceń:

„Aniołki Charliego” (Charlie's Angels) to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych w historii, który bił rekordy powodzenia w drugiej połowie lat 70. Pomysłodawcami tego serialu byli: Aaron Spelling i Leonard Goldberg. W serialu w rolach głównych wystąpiły: Farrah Fawcett, Kate Jackson oraz Jaclyn Smith.

Serial kręcono w latach 1976-1981 (przez 5 sezonów). W tym czasie zrealizowano 115 odcinków po około 50 minut każdy. Jego fabuła opierała się na niezwykle prostym i zarazem odważnym założeniu: trzy atrakcyjne dziewczyny walczą z przestępcami. Aniołki propagowały obraz kobiety nie tylko inteligentnej, silnej, zdecydowanej i samowystarczalnej, ale także fizycznie sprawnej, a nawet agresywnej, umiejącej obchodzić się z bronią.

Walorem serialu były fryzury lat 70., pozostające w nieustających łaskach dyktatorów mody - włos długi, cieniowany, długa także grzywka, a wszystko modelowane na szczotce w kierunku od twarzy. Do tego spodnie tzw. dzwony, kozaki i pulowery.

W 2000 roku powstała kinowa wersja legendarnego serialu TV. Twórcy oparli się pokusie łatwej parodii i zrealizowali pełen rozmachu i humoru film akcji, w którym główne role powierzyli Drew Barrymore, Cameron Diaz i Lucy Liu, zaliczanym do grona najpiękniejszych, najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych aktorek Hollywood. Film odniósł ogromny sukces kasowy w Ameryce - wpływy z pierwszego weekendu wyświetlania w USA i Kanadzie przekroczyły 40 milionów dolarów.

Z kolei w 2003 roku pojawił się w kinach film „Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość”. Kontynuacja przygód trzech pięknych superagentek: Alex, Dylan i Natalie. Po raz kolejny w walce z brutalnymi przestępcami zaprezentują nam niezaprzeczalny urok osobisty oraz mistrzowskie opanowanie technik szpiegowskich, sztuk walki i nowoczesnej broni.

Ostatnio amerykańska stacja telewizyjna ABC ogłosiła, że planuje stworzyć nową wersję serialowego hitu lat 70., "Aniołki Charliego". Nad pilotem prace rozpocznie Josh Friedman i Leonard Goldberg - pomysłodawca oryginalnej serii.

Aniołki Charliego
Tytuł oryginalny

Charlie's Angels

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
d4ccwa5
d4ccwa5
d4ccwa5
d4ccwa5