Trwa ładowanie...
d3icwhr

Aniołki Charliego

Najnowsze informacje
4.8
(132 głosy)
Oceń:

„Aniołki Charliego” (Charlie's Angels) to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych w historii, który bił rekordy powodzenia w drugiej połowie lat 70. Pomysłodawcami tego serialu byli: Aaron Spelling i Leonard Goldberg. W serialu w rolach głównych wystąpiły: Farrah Fawcett, Kate Jackson oraz Jaclyn Smith.

Serial kręcono w latach 1976-1981 (przez 5 sezonów). W tym czasie zrealizowano 115 odcinków po około 50 minut każdy. Jego fabuła opierała się na niezwykle prostym i zarazem odważnym założeniu: trzy atrakcyjne dziewczyny walczą z przestępcami. Aniołki propagowały obraz kobiety nie tylko inteligentnej, silnej, zdecydowanej i samowystarczalnej, ale także fizycznie sprawnej, a nawet agresywnej, umiejącej obchodzić się z bronią.

Walorem serialu były fryzury lat 70., pozostające w nieustających łaskach dyktatorów mody - włos długi, cieniowany, długa także grzywka, a wszystko modelowane na szczotce w kierunku od twarzy. Do tego spodnie tzw. dzwony, kozaki i pulowery.

W 2000 roku powstała kinowa wersja legendarnego serialu TV. Twórcy oparli się pokusie łatwej parodii i zrealizowali pełen rozmachu i humoru film akcji, w którym główne role powierzyli Drew Barrymore, Cameron Diaz i Lucy Liu, zaliczanym do grona najpiękniejszych, najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych aktorek Hollywood. Film odniósł ogromny sukces kasowy w Ameryce - wpływy z pierwszego weekendu wyświetlania w USA i Kanadzie przekroczyły 40 milionów dolarów.

Z kolei w 2003 roku pojawił się w kinach film „Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość”. Kontynuacja przygód trzech pięknych superagentek: Alex, Dylan i Natalie. Po raz kolejny w walce z brutalnymi przestępcami zaprezentują nam niezaprzeczalny urok osobisty oraz mistrzowskie opanowanie technik szpiegowskich, sztuk walki i nowoczesnej broni.

Ostatnio amerykańska stacja telewizyjna ABC ogłosiła, że planuje stworzyć nową wersję serialowego hitu lat 70., "Aniołki Charliego". Nad pilotem prace rozpocznie Josh Friedman i Leonard Goldberg - pomysłodawca oryginalnej serii.

Aniołki Charliego
Tytuł oryginalny

Charlie's Angels

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icwhr
d3icwhr
d3icwhr