Trwa ładowanie...
d2ym6tu

Younger

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Younger" to amerykański komediodramat telewizyjny wyprodukowany przez Darrent Star Productions i Jax Media. Produkcja opowiada historię Lizy, czterdziestoletniej rozwiedzionej matki, która poszukuje pracy. Nie mogąc znaleźć nowego zajęcia, decyduje się na metamorfozę, dzięki której chce wyglądać na dwudziestoletnią kobietę. Główne role w obrazie zagrali między innymi Sutton Foster, Debi Mazar, Miriam Shor, Nico Tortorella oraz Hilary Duff. Serial rozpoczął swoją emisję 31 marca 2015 roku na antenie amerykańskiej stacji TV Land.

Younger – opis fabuły

Fabuła serialu "Younger" opowiada historię Lizy Miller (w tej roli Sutton Foster), która jest czterdziestoletnią rozwiedzioną matką. Podczas gdy jej córka studiuje w Indiach, główna bohaterka szuka pracy, aby móc się utrzymać i wyjść z finansowego kryzysu. Sprawcą ich złej sytuacji jest były mąż Lizy, nałogowy hazardzista, przez którego straciły dom i oszczędności. Znalezienie dobrze płatnej posady nie jest jednak proste, szczególnie dla kobiety w jej wieku. Maggie (Debi Mazar), jej najlepsza przyjaciółka, wychodzi z inicjatywą metamorfozy, którą miałaby przejść. Ostatecznie udaje jej się otrzymać pracę w wydawnictwie z powodu młodszego wyglądu, dzięki któremu wygląda na dwadzieścia kilka lat. Tym samym Liza zostaje asystentką Diany (Mirian Shor), gdzie zaprzyjaźnia się z Kelsey (Hilary Duff). Jak potoczą się jej dalsze losy?

Younger – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką serialu "Younger" jest Liza Miller, 40-letnia rozwiedziona matka, w której rolę wcieliła się Sutton Foster. W przeszłości występowała w wielu spektaklach teatralnych, a także w takich produkcjach telewizyjnych jak "Tancerki", "Into the Dark" czy "Instinct". Oprócz niej w produkcji pojawiają się też takie postacie jak Maggie Amato, Diana Trout, Josh i Kelsey Peteres, których role odegrali kolejno Debi Mazar, Miriam Shor, Nico Tortorella oraz Hilary Duff. W serii pojawia się również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Younger" wystąpili też:

 • Molly Bernard jako Lauren Heller
 • Peter Hermann jako Charles Brooks
 • Charles Michael Davis jako Zane An
 • Tessa Albertson jako Caitlin Miller
 • Thorbjørn Harr jako Anton Björnberg
 • Paul Fitzgerald jako David Taylor
 • Jon Gabrus jako Gabe
 • Kathy Najimy jako Denise Heller
 • Michael Urie jako Redmond
 • Noah Robbins jako Bryce Reiger
 • Ben Rappaport jako Max Horowitz
 • Jay Wilkison jako Colin McNichol
 • Mather Zickel jako dr Richard Caldwell
 • Meredith Hagner jako Montana Goldberg / Amy
 • Aasif Mandvi jako Jay Malick
 • Burke Moses jako Lachlan Flynn
 • Jennifer Westfeldt jako Pauline Turner-Brooks
 • Phoebe Dynevor jako Clare
 • Laura Benanti jako Quinn Tyler

Younger – produkcja

Twórcą i producentem serialu "Younger" jest Darren Star, który współtworzył już takie hitowe produkcje jak "Beverly Hills, 90210", "Seks w wielkim mieście" czy "Melrose Place". Seria powstała na podstawie powieści o tym samym tytule, której autorką jest Pamela Redmond Satran. Dyrektorami wykonawczymi serialu, oprócz jego reżysera, są Larry W. Jones, Keith Cox i Tony Hernandez. Pilot serialu "Younger" powstał w 2013 roku, natomiast kilka miesięcy później amerykańska telewizja TV Land zamówiła cały pierwszy sezon. O planach obsadzenia Sutton Foster w roli Lizy Miller mówiło się już w grudniu 2013 roku. Miesiąc później do obsady dołączyły Miriam Shor oraz Hilary Duff. W kolejnych sezonach do serii dołączały następne osoby, które odgrywały nowych bohaterów.

Younger – recenzje

Recenzje serialu "Younger" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja uzyskała 97 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono jej ocenę 75/100. Wskazuje to na bardzo dobry odbiór od krytyków, którzy docenili aktorstwo głównych bohaterów i sposób, w jaki poprowadzono historię. Opinie na temat serialu "Younger" były też pozytywne ze strony widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 7,6/10. Kolejne sezony również spotkały się z równie przychylnymi opiniami i uzyskały perfekcyjną ocenę 100 proc. pozytywnych recenzji według Rotten Tomatoes. Przełożyło się to również wymiernie na wyniki oglądalności, dzięki czemu seria doczekała się kilku sezonów na antenie.

Younger – nagrody i nominacje

Z racji dużej popularności i dobrych recenzji serial "Younger" otrzymał wiele nagród i nominacji. W 2015 roku seria zdobyła swoją pierwszą nagrodę podczas Adweek Hot List Television Awards, gdzie została nagrodzona w kategorii "najlepszy nowy serial komediowy". Jednocześnie produkcja była nominowana w podobnej kategorii podczas Teen Choice Awards. W kolejnych latach "Younger" zostało wyróżnione między innymi jako "ulubiony serial w telewizji kablowej", "najlepszy serial komediowy" oraz "najchętniej oglądana seria 2018 roku". Wiele nominacji powęgrowało także do aktorów, którzy odgrywali istotniejsze role w obrazie. Wyróżniono między innymi Sutton Foster, Hilary Duff oraz Miriam Shor. Alison Brown została nominowana z kolei za "najlepszy scenariusz".

Younger – odcinki, sezony

Premiera serialu "Younger" miała miejsce 31 marca 2015 roku. Emisja pierwszego sezonu serii zakończyła się 9 czerwca tego samego roku. Liczył on 12 odcinków, co w kolejnych sezonach stało się standardową liczbą odcinków. Kolejne sezony "Younger" ukazywały się wiosną i jesienią 2016 roku oraz latem 2017 i 2018 roku. Szósty sezon "Younger" rozpoczął swoją emisję 12 czerwca 2019 roku. Odcinki serialu "Younger" emitowane są w Stanach Zjednoczonych na antenie telewizji TV Land. Zwiastun serialu "Younger" trafił do sieci w 2015 roku.

Younger
Tytuł oryginalny

Younger

Gatunek

Komedia

Data premiery

31.03.2015

Czas trwania odcinka

22 min.

Liczba sezonów

6

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ym6tu
d2ym6tu
d2ym6tu