Trwa ładowanie...
d3yy200

Wynonna Earp

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Wynonna Earp" to amerykańsko-kanadyjski serial wyprodukowany przez wytwórnie SEVEN24 Films i IDW Entertainment. Produkcja jest adaptacją komiksów o tym samym tytule, których autorem jest Beau Smith. Seria skupia się na przygodach tytułowej bohaterki, która walczy z demonami i innymi nadprzyrodzonymi istotami. Główne role w produkcji zagrali między innymi Melanie Scrofano, Tim Rozon, Shamier Anderson i Dominique Provost-Chalkley. "Wynonna Earp" rozpoczęła swoją emisję 1 kwietnia 2016 roku na antenie telewizji SyFy.

Wynonna Earp – opis fabuły

Fabuła serialu "Wynonna Warp" opowiada historię głównej bohaterki (w tej roli Melanie Scrofano), która po latach nieobecności powraca do rodzinnego miasteczka. Dziewczyna musi wypełnić swoje przeznaczenie i przejąć spuściznę po swoim dziadku, Wyatt Earpie. Mężczyzna był łowcą demonów i teraz to Wynonna będzie musiała wykonywać powierzone mu zadania. Wkrótce główna bohaterka wraz z młodszą siostrą Waverly (Dominique Provost-Chalkley), agentem Dollisem (Shamier Anderson) oraz nieśmiertelnym przyjacielem Docem (Tim Rozon) musi powstrzymać bezwzględne istotny, które dążą do zniszczenia świata. Jakie przygody czekają główną bohaterkę?

Wynonna Earp – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką serialu "Wynonna Earp" jest tytułowa postać, w tej rolę wcieliła się Melanie Scrofano. Wcześniej aktorka pojawiła się w kilku produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi "Być jak Erica", "The Listener: Słyszący myśli", "Degrassi: Nowe pokolenie", "Piła VI" czy "RoboCop". Oprócz niej istotnymi postaciami w serii są chociażby Doc Holliday, agent Xavier Dolls, Waverly Earp oraz Nicole Haught, których role odegrali odpowiednio Tim Rozon, Shamier Anderson, Dominique Provost-Chalkley i Katherine Barrell. Dodatkowo w serialu pojawia się wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Wynonna Earp" pojawili się również:

 • Greg Lawson jako Sheriff Randy Nedley
 • Michael Eklund jako Bobo Del Rey
 • Rayisa Kondracki jako Constance Clootie
 • Kate Drummond jako Agent Lucado
 • Natalie Krill jako Willa Earp
 • Shaun Johnston jako Juan Carlo
 • Varun Saranga jako Jeremy Chetri
 • Tamara Duarte jako Rosita Bustillos
 • Dani Kind jako Mercedes Gardner
 • Caleb Ellsworth-Clark jako Tucker Gardner
 • Meghan Heffern jako Beth Gardner
 • Megan Follows jako Michelle Gibson Earp
 • Chantel Riley jako Kate
 • Jean Marchand jako Bulshar Clootie
 • Sebastian Pigott jako Charlie/Julian
 • Dylan Koroll jako Champ Hardy
 • Natascha Girgis jako Gus McCready
 • David LeReaney jako sędzia Cryderman

Wynonna Earp – produkcja

Twórcą serialu "Wynonna Earp" jest Emily Andras, która w przeszłości pracowała już na planie takich produkcji jak "Killjoys", "Zagubiona tożsamość", "Totalna Porażka", "Degrassi: Nowe pokolenie" oraz "Gwiazda od zaraz". Seria jest adaptacją komiksów o tym samym tytule, których autorem jest Beau Smith. Producentami wykonawczymi serialu, poza Emily Andras, zostali Brian Dennis, Ted Adams, David Ozer, Rick Jacobs, Todd Berger, Jordy Randall i Tom Cox. Zdjęcia do serialu "Wynonna Earp" powstawały w mieście Alberta w Kanadzie. Wytwórniami odpowiedzialnymi za produkcję są SEVEN24 Films oraz IDW Entertainment. Motywem przewodnim do serii jest utwór "Tell That Devil" z repertuaru Jilla Andrewsa. Muzykę do serialu "Wynonna Earp" skomponowali ponadto Robert Carli i Peter Chapman.

Wynonna Earp – recenzje

Recenzje serialu "Wynonna Earp" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja uzyskała 95 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 68/100. Wskazuje to na dobry odbiór od krytyków, którzy docenili aktorstwo głównych bohaterów i sposób, w jaki poprowadzono historię. Opinie na temat serialu "Wynonna Earp" były też pozytywne ze strony widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 8,9/10. Kolejne sezony również spotkały się z równie przychylnymi opiniami i uzyskały perfekcyjną ocenę 100 proc. pozytywnych recenzji. Przełożyło się to również wymiernie na wyniki oglądalności oraz potencjalne nagrody i nominacje dla serii, które można uznać za ogromny sukces serii.

Wynonna Earp – nagrody i nominacje

Serial "Wynonna Earp" spotkał się nie tylko z pozytywnymi recenzjami, ale także uzyskał dziesiątki prestiżowych nagród i wyróżnień. Produkcja uzyskała nominacje między innymi do takich nagród jak Aurora Awards, Canadian Screen Awards, Dragon Awards, People's Choice Awards czy Rosie Awards. Produkcja była również dwukrotnie nominowana do nagrody GLAAD Media Award, która specjalizuje się w wyróżnieniach za pozytywny wpływ na sytuację osób LGBTQ+. Od początku emisji serialu został on nagrodzony chociażby w kategoriach "najlepszy serial science fiction", "najlepszy serial dramatyczny", "najlepszy scenariusz" oraz "najlepsza seria w mediach cyfrowych".

Wynonna Earp – odcinki, sezony

Zwiastun serialu "Wynonna Earp" trafił do sieci 29 stycznia 2016 roku i uzyskał kilkaset tysięcy wyświetleń. Premiera serialu "Wynonna Earp" miała miejsce 1 kwietnia 2016 roku na antenie amerykańskiej stacji SyFy. Pierwszy sezon "Wynonna Earp" zakończył się 24 czerwca tego samego roku. Miesiąc później stacja SyFy ogłosiła, że zamówiono już kolejny sezon produkcji, który składać się miał pierwotnie z 12 odcinków. Drugi sezon "Wynonna Earp" zadebiutował na szklanym ekranie 9 czerwca 2017 roku. Seria liczyła 13 odcinków i zakończyła się 25 sierpnia. W 2018 roku premierę miała z kolei trzecia seria, która emitowana była pomiędzy lipcem i wrześniem. W lipcu 2018 roku ogłoszono, że powstanie czwarty sezon "Wynonna Earp", jednak jego produkcja została opóźniona ze względu na problemy finansowe wytwórni IDW Entertainment. Kolejne odcinki "Wynonna Earp" mają mieć swoją emisję przed końcem 2019 roku.

Wynonna Earp
Tytuł oryginalny

Wynonna Earp

Gatunek

Akcja, dramat, fantasy

Data premiery

01.04.2016

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yy200
d3yy200
d3yy200