Trwa ładowanie...
d1vzmqv

The Good Doctor

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Amerykański serial ''The Good Doctor'' należy do gatunku dramatu medycznego. Fabuła serii jest oparta na południowokoreańskiej produkcji pod tym samym tytułem z 2013 roku.

The Good Doctor – opis fabuły, bohaterowie

Serial opowiada historię błyskotliwego i bardzo zdolnego młodego lekarza Shauna Murphy'ego (Freddie Highmore), który specjalizuje się w chirurgii. Głównym problemem, z jakim boryka się główny bohater jest niechęć kolegów po fachu. Shaun bowiem cierpi na autyzm oraz zespół sawanta, ale paradoksalnie pozwala to na rozwój jego geniuszu. ''The Good Doctor'' stanowi opis rozwoju kariery fantastycznego, choć niedocenianego młodego lekarza, który z odcinka na odcinek coraz bardziej zaskakuje pozostałych bohaterów.

Do największych pragnień Shauna należy praca w prestiżowym szpitalu św. Bonawentury w San Jose. Oczywiście składa tam odpowiednie dokumenty, ale natrafia na opór zarządu głównego placówki medycznej. Jednak na swojej drodze natrafia na doktora Aarona Glassmana (Richard Schiff), który, będąc dyrektorem szpitala, dostrzega w młodym lekarzu materiał na świetnego specjalistę.

W ''The Good Doctor'' Glassman nie zamierza odsyłać Shauna z kwitkiem. Zdaje sobie sprawę, że czeka go niemała przeprawa z innymi członkami zarządu, m.in. doktorem Marcusem Andrewsem (Hill Harper). Pomimo obiekcji kadry lekarskiej Shaun Murphy zostaje przyjęty na wymarzony oddział chirurgiczny. Odtąd chłopak musi zmierzyć się z ostracyzmem oraz sceptycyzmem środowiska medycznego.

The Good Doctor – obsada

W rolach głównych występują: Freddie Highmore (dr Shaun Murphy), Nicholas Gonzalez (dr Neil Melendez), Antonia Thomas (dr Calire Browne), Chuku Modu (dr Jared Kalu), Beau Garrett (Jessica Preston), Hill Harper (dr Marcus Andrews), Richard Schiff (dr Aaron Glassman), Tamlyn Tomita (Allegra Aoki).

Gościnnie oraz w rolach drugoplanowych grają: Irene Keng (dr Elle McLean), Eve Gordon (Fryday), Eric Winter (Matt Coyle), Sheila Kelley (Debbi Wexler), Lisa Edelstein (dr Marina Blaze).

The Good Doctor – ciekawostki

  • to pierwszy serial medyczny, w którym zagrał Richard Schiff (dr Glassman) – aktor nie znosi szpitali;
  • jedną z lokalizacji serialowego szpitala św. Bonawentury jest Surrey Civic Center niedaleko Vancouver;
  • aktorka Beau Garrett pojawiła się epizodycznie w serialu "Doktor House";
  • aktorzy odgrywający role dr Alexa Parka i Mię Wuellner w serialu ''The Good Doctor'' w rzeczywistości także są małżeństwem;
  • Freddie Highmore ujawnił, że na początku jego kandydatura do roli Shauna Murphy'ego została odrzucona. Powodem miał być jego wiek, ponieważ producenci chcieli kogoś, kto ma przynajmniej 25 lat – jak się okazało Highmore dokładnie tyle miał, choć wyglądał wówczas jak nastolatek;
  • trzej główni aktorzy odgrywający role chirurgów urodzili się w Londynie, przy czym Freddie Highmore i Antonia Thomas używają amerykańskiego akcentu, a Chuku Modu mówi naturalnie;
  • Nicholas Gonzalez, czyli serialowy dr Melendez, pochodzi z medycznej rodziny.
The Good Doctor
Tytuł oryginalny

The Good Doctor

Gatunek

Dramat, dramat medyczny

Kraj produkcji

USA

Data premiery

25.09.2017

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzmqv
d1vzmqv
d1vzmqv