Trwa ładowanie...
d2bkctp

Saturday Night Live Polska

Najnowsze informacje
4.3
(4 głosy)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Program rozrywkowy "SNL Polska" to krajowa produkcja oparta na słynnym amerykańskim reality show "Saturday Night Live" emitowanym od 1975 roku. Podstawowymi elementami programu są skecze o różnorodnej tematyce, a także gość specjalny, który staje w centrum danego odcinka i pełni rolę prowadzącego.

Saturday Night Live Polska – informacje ogólne

Premierę polskiej wersji programu "Saturday Night Live" zapowiedziano na 2 grudnia 2017 roku. Produkcja i emisja odbywa się w ramach platformy Showmax.

Formuła show "SNL Polska" opiera się na skeczach odgrywanych na żywo przed publicznością – występy rejestrowane są na krótko przed emisją programu na żywo, a następnie wybrane scenki prezentowane są publiczności zasiadającej przed ekranami. Każdy odcinek prowadzi inna znana polska osobowość medialna, która bierze też udział w skeczach odgrywanych przez stałą obsadę aktorską.

Saturday Night Live Polska – formuła programu

W polskiej edycji Saturday Night Live występować ma stała grupa aktorów, która w każdym odcinku odegra serię skeczy poruszających aktualne zagadnienia społeczne, polityczne czy kulturowe. W obsadzie "SNL Polska" znaleźli się Laura Breszka, Karolina Piechota, Monika Babula, Michał Meyer, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Kamil Pruban, Magda Smalara i Sebastian Stankiewicz.

Każdy odcinek "SNL Polska" otwierać ma monolog gwiazdy znanej z polskiej sceny aktorskiej, politycznej czy muzycznej – zadaniem tej osoby będzie odegranie roli gospodarza programu. Wśród znanych osobowości pojawiają się między innymi Piotr Adamczyk i Robert Biedroń.

Za realizację Saturday Night Live Polska odpowiadają między innymi reżyser Maciej Sobociński, scenarzystka Aleksandra Wolf, a także Michał Górski i Bartosz Wąs z firmy Rochstar.

Saturday Night Live – amerykański oryginał

Oryginalny amerykański program Saturday Night Live realizowany jest przez sieć telewizyjną NBC od 1975 roku. Talk-show prowadzi znana ze świata rozrywki lub polityki gwiazda, która występuje w skeczach razem ze stałym zespołem aktorów, dodatkowo w odcinkach pojawiają się też goście muzyczni.

"SNL" jest jednym z najdłużej emitowanych amerykańskich programów rozrywkowych, był on wielokrotnie nagradzany, w 2017 roku miał na koncie między innymi 64 Nagrody Primetime Emmy. Niektóre skecze zrealizowane w ramach programu doczekały się bazujących na nich produkcji filmowych, należą do nich między innymi filmy Blues Brothers (1980) i "Świat Wayne'a" (1992).

W programie "Saturday Night Live" pojawiło się wiele znanych gwiazd, wśród których warto wspomnieć osoby takie jak Oprah Winfrey, Dolly Parton, Jimmy Fallon, Tina Fey, Mike Myers czy Eddie Murphy. Dla niektórych występ okazał się znaczącym krokiem dla dalszego rozwoju kariery.

Saturday Night Live – inne edycje

Światło dzienne ujrzało kilka wersji Saturday Night Live produkowanych przez stacje telewizyjne na całym świecie. Są to na przykład edycje z Kanady, Francji, Włoch, Japonii, Hiszpanii i Korei Południowej. Plany transmitowania własnej wersji "SNL" ma również chińska platforma Youku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bkctp
d2bkctp
d2bkctp