Trwa ładowanie...
d4fua0o

Orville

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Orville" to amerykański serial telewizyjny z kategorii komediodramatu i fantastyki naukowej. Wyprodukowały go wytwórnie 3Fuzzy Door Productions i 20th Century Fox Television. Twórcą produkcji jest Seth MacFarlane, który znalazł się jednocześnie w jej obsadzie. Seria opowiada o podróżach tytułowego statku kosmicznego Orville. Główne role w obrazie zagrali między innymi Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes oraz Peter Macon.

Orville – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Orville" jest załoga tytułowego statku, która obejmuje kilka osób. Kapitanem statku jest Ed Mercer, w którego wcielił się Seth MacFarlane. Jest on jednocześnie twórcą serii, a także jednym z jej producentów wykonawczych. Oprócz niego w skład załogi wchodzą między innymi Kelly Grayson, dr Claire Finn, Gordon Malloy oraz Bortus, których role odegrali odpowiednio Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes i Peter Macon. W produkcji wystąpiło również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Orville" pojawiają się jeszcze tacy aktorzy jak:

 • Halston Sage jako Alara Kitan
 • J. Lee jako John LaMarr
 • Mark Jackson jako Isaac
 • Chad Coleman jako Klyden
 • Norm Macdonald jako Yaphit
 • Larry Joe Campbell jako Steve Newton
 • Rachael MacFarlane jako głos komputera Orville
 • Victor Garber jako admirał Halsey
 • Brian George jako dr Aronov
 • Ron Canada jako admirał Tucker
 • Jonathan Adams jako the Moclan Arbitrator
 • Holland Taylor jako Jeannie Mercer
 • Jeffrey Tambor jako Ben Mercer
 • Robert Knepper jako Hamelac
 • Charlize Theron jako Pria Lavesque
 • Rob Lowe jako Darulio
 • Liam Neeson jako kapitan Jahavus Dorahl

Orville – produkcja

Twórcą serialu "Orville" jest Seth MacFarlane, który w przeszłości pracował między innymi jako animator w produkcjach "Głowa rodziny" i "Amerykański tata". Jest on również jego współautorem, a jego inspiracją były w tym przypadku seriale "The Twilight Zone" i "Star Trek: Seria oryginalna". Pilot serialu "Orville" powstał pod koniec 2016 roku, natomiast reszta odcinków zaczęła być realizowana 27 marca 2017 roku. W tworzeniu poszczególnych epizodów brali udział między innymi Jonathan Frakes, Robert Duncan McNeill czy Brannon Braga, który związani byli z serią "Star Trek". Producentami wykonawczymi serialu, poza MacFarlenem, byli Brannon Braga, David A. Goodman, Jason Clark, Jon Favreau, Liz Heldens oraz Jon Cassar.

Orville – muzyka

Autorem motywu przewodniego do serialu "Orville" jest Bruce Broughton. W tworzeniu muzyki do serialu pomagali mu również Joel McNeely, John Debney i Andrew Cottee. Ostatecznie na potrzeby serii skomponowano ponad 50 utworów symfonicznych, co wynikało w dużej mierze z prośby MacFarlane'a. Twórca serii chciał jej zapewnić odpowiednią oprawę, dlatego "muzykę stworzono podobnie jak na potrzeby filmów". Ścieżka dźwiękowa do pierwszego sezonu serialu "Orville" została wydana 22 stycznia 2019 roku. Wszystkie utwory zostały opatrzone tytułami odcinków, co miało ułatwić fanom odnalezienie interesujących ich motywów muzycznych. Soundtrack do "Orville" ukazał się na rynku nakładem wytwórni La-La Land Records.

Orville – recenzje

Recenzje pierwszego sezonu serialu "Orville" okazały się negatywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes otrzymał on zaledwie 31 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 36/100, co wskazuje na negatywny odbiór od krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na podobieństwo serialu do popularnej serii "Star Trek", a także krytykowali jej humor i brak kreatywności w procesie budowania historii. Co ciekawe, poszczególne odcinki otrzymywały wysokie oceny od samych widzów, co było szeroko komentowane w mediach. Drugi sezon serialu "Orville" spotkał się z kolei z bardzo dobrymi recenzjami. W serwisie Rotten Tomatoes otrzymał on idealne 100 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 77/100.

Orville – nagrody i nominacje

W 2018 roku serial "Orville" otrzymał kilkanaście nominacji do nagród, a także uzyskał dwie statuetki. Pierwszą nagrodą dla serii była wygrana podczas International Film Music Critics Association Awards, gdzie doceniono ścieżkę dźwiękową do produkcji. Drugim wyróżnieniem była z kolei statuetka zdobyta podczas Saturn Awards, gdzie uznano serial za "najlepszą serię telewizyjną science fiction". Oprócz tego osoby występujące w produkcji były nominowane jako "najlepszy aktor" i "najlepsza aktorka". Serial "Orville" został też doceniony ze względu na efekty specjalne czy role drugoplanowe.

Orville – odcinki, sezony

Pierwszy sezon serialu "Orville" zadebiutował na szklanym ekranie 10 września 2017 roku. Pierwszy odcinek uzyskał widownię rzędu 8,56 miliona osób, natomiast ostatni śledziło niewiele ponad 3,5 miliona osób. Pierwsza seria "Orville" zakończyła swoją emisję 7 grudnia 2017 roku. Drugi sezon serialu zadebiutował na antenie telewizji Fox 30 grudnia 2018 roku. Zgromadził on wtedy 5,68 miliona osób przed telewizorami. Drugi sezon zakończył się 25 kwietnia 2019 roku i oglądało go 2,97 miliona osób. Według stanu na czerwiec 2019 roku powstało 26 odcinków serialu zebranych w dwa sezony. W maju 2019 roku Fox ogłosiło, że zostanie zrealizowany trzeci sezon produkcji. Odcinki "Orville" można oglądać w Polsce na antenie telewizji Fox Polska. Pierwszy odcinek został wyemitowany 2 listopada 2017 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fua0o
d4fua0o
d4fua0o