Trwa ładowanie...
d2wq192

Amerykański tata

Najnowsze informacje
5.0
(146 głosów)
Oceń:

„Amerykański tata” (ang. American Dad!) to amerykański, animowany serial telewizyjny z 2005 roku, którego twórcami są Seth MacFarlane, Mike Barker i Matt Weitzman autorzy Family Guy'a. Produkcja składa się z 6 serii i 97 odcinków, emitowanych w USA na kanale Fox. W Polsce serial nadawany był na Canal+.

Po "Simpsonach", "Futuramie" i "Głowie rodziny" ("Family Guy"), "American Dad!" to kolejna kreskówka dla dorosłych, której każdy odcinek gwarantuje salwy śmiechu i sceny, które na długo pozostają w pamięci.

Stan Smith pracuje jako agent CIA. Wszystkie zadania wykonuje z niezwykłym poświęceniem, żyjąc w przeświadczeniu, że codziennie ratuje Amerykę. Nie cofa się przed niczym, żeby dowieść swojej wielkiej miłości do Stanów Zjednoczonych i w każdym zdarzeniu dopatruje się potencjalnego ataku terrorystycznego. Jako zagorzały konserwatysta i wierny zwolennik Partii Republikańskiej, nie może pogodzić się z faktem, że jego córka Hayley jest lewicową aktywistką o skrajnie liberalnych poglądach. Dzielnemu agentowi Smithowi ciężko także znieść nieporadność syna, nastoletniego okularnika Steve'a.

* "American Dad!"* to serial animowany, który kipi absurdalnym, pełnym sarkazmu humorem. Twórcy nie oszczędzają żadnego aspektu amerykańskiego społeczeństwa, a przede wszystkim sceny politycznej. Wyśmiewają purytanizm, patriotyzm nie mający wiele wspólnego z prawdziwym znaczeniem tego słowa, a także konserwatyzm, ekspansjonizm oraz przesadną nieufność i strach przed terroryzmem, paraliżujący dużą część mieszkańców USA.

W oryginalnej wersji językowej agentowi Smithowi oraz Rogerowi głosu użycza sam MacFarlane, który zaangażował młodszą siostrę Rachael, by dubbingowała Hayley. Francine mówi głosem Wendy Schaal ("Interkosmos", "Na przedmieściach", "Kochałam Annabelle"), Steve - Scotta Grimesa ("Critters", "Ostry dyżur", "Robin Hood"), zaś niemieckojęzycznej rybie Dee głosu użycza Bradley Baker, specjalista od dubbingu, mający w swojej filmografii imponującą liczbę postaci.

Amerykański tata
Tytuł oryginalny

American Dad!

Gatunek

animowany, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wq192
d2wq192
d2wq192