Trwa ładowanie...
d4ggfww

Głowa rodziny

Najnowsze informacje
4.4
(1501 głosów)
Oceń:

"Głowa rodziny” (Family Guy) to amerykański, animowany serial komediowy stworzony w 1999 roku przez Setha MacFarlane'a i emitowany w telewizji FOX. Swoją światową premierę miał 31 stycznia 1999 roku. W Polsce emitowany pod tytułem "Głowa rodziny" na stacjach TV4 i Comedy Central, a obecnie jeszcze na kanale FOX Polska w wersji SD i HD wraz z napisami. Serial liczy 9 sezonów, łącznie 159 odcinków, każdy po około 23 minuty.

"Głowa rodziny" opowiada o losach amerykańskiej rodziny Griffinów, mieszkającej w fikcyjnym mieście Quahog, w stanie Rhode Island. Głównym bohaterem jest Peter Griffin, nieco powolny i ociężały, jednakże pełny motywacji pracownik fabryki zabawek. Jest Amerykaninem irlandzkiego pochodzenia, przy tym katolikiem. Jest głową rodziny tylko z nazwy, natomiast osobą dzięki której rodzinka jeszcze istnieje jest jego małżonka Lois. To gospodyni opiekująca się domem i dająca lekcje gry na pianinie. Jest protestantką, znienawidzoną przez ojczyma Petera - zagorzałego katolika. Peter i Lois mają trójkę dzieci: 16-letnią córkę Meg, będącą obiektem żartów z powodu braku urody; 13-letniego syna Chrisa - w wielu aspektach miniaturkę ojca; oraz diaboliczne niemowlę Stewiego, które pragnie przejąć władzę nad światem i zabić Lois.

Niezwykły humor "Głowy rodziny" opiera się w dużej mierze na zaskakujących i bardzo często nonsensownych retrospekcjach, przerywających właściwą akcję. Stanowią one najczęściej nawiązanie do popkultury i różnych wydarzeń historycznych oraz bieżących w USA i na świecie.

W serialu głosów postaciom użyczyli między innymi: Seth MacFarlane (jako Peter Griffin, Brian Griffin, Stewie Griffin, Glen Quagmire, Tom Tucker), Seth Green (jako Chris Griffin, Neil Goldman, Matt Damon), Lacey Chabert i Mila Kunis (jako Megan Griffin).

O jakości serialu świadczy fakt, iż otrzymał 3 statuetki Emmy, 3 nagrody Annie oraz 1 nagrodę Saturna. Ponadto osiągnął rewelacyjne wyniki sprzedaży DVD i oglądalności powtórek. W 2008 roku jego twórca podpisał kontrakt z telewizją FOX na produkcję nowych odcinków do roku 2012.

Głowa rodziny
Tytuł oryginalny

Family Guy

Gatunek

animowany, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

John Bowie

Jeff Witzke

Michael Bell (Allstar)

John G. Brennan (Mort Goldman)

Lori Alan (Diane Simmons)

Mike Henry

Butch Hartman (Mr. Jonathan Weed)

Adam Alexi-Malle (Adzin)

Ron Jeremy (siebie)

Julie Kavner (Marge Simpson)

Jennifer Tilly (Bonnie Swanson)

Padma Lakshmi (Ona sama)

Mila Kunis (Meg Griffin)

Bobby Slayton (Leonard Cornfeathers)

Alex Borstein (Lois Griffin)

Johnny Depp (Edward Nożycoręki)

Josh Peck (Charlie)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ggfww
d4ggfww
d4ggfww