Trwa ładowanie...
dbghgt2

Mr. Robot

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

''Mr. Robot'' to amerykański serial telewizyjny. Za reżyserię odpowiedzialny jest Sam Esmail. Premiera odbyła się w czerwcu 2015 roku i dotychczas wyemitowano 3 sezony. W sierpniu 2018 roku potwierdzono, że ''Mr. Robot'' zakończy się po 4 sezonie, który planowany jest na 2019 rok.

Mr. Robot – opis fabuły

Serial ''Mr. Robot'' opowiada o programiście i hakerze Elliocie Aldersonie (Rami Malek), cierpiącym na zaawansowaną fobię społeczną, Na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od innych ludzi. Pracuje w dużej korporacji AllSafe, gdzie zajmuje się cyberprzestępstwem.

Wszystko diametralnie się zmienia, gdy poznaje tajemniczego mężczyznę, czyli tytułowego Mr. Robota (Christian Slater). Poznany anarchista skrywa w sobie o wiele więcej niż Elliot. Planuje całkowicie zniszczyć korporacyjną Amerykę, a skryty Elliot może mu w tym pomóc.

Gdy obaj hakerzy zaczynają ze sobą współpracować, serial ''Mr. Robot'' nabiera nieoczekiwanego zwrotu akcji. Elliot, narażając własne zdrowie oraz życie, prowadzi niebezpieczną grę, której stawką może być bezpieczeństwo i przyszłość zarówno USA, jak i całego świata.

Elliot i Mr. Robot rozpoczynają swój pierwszy atak na olbrzymią korporację E Corp. Jednak przeciwnik okazuje się znacznie potężniejszy niż się wydaje. Zarząd nie cofnie się przed niewiarygodnymi decyzjami, aby obronić swoje interesy.

Głównym tematem ''Mr. Robota'' jest wykorzystanie wyjątkowych umiejętności Elliota w dziedzinie kodowania, aby uzyskać potrzebne i zarazem niebezpieczne informacje o światowym znaczeniu. W swojej dziedzinie Elliot jest najlepszy z najlepszych, ale bohater jednocześnie skrywa wiele tajemnic ze swojego życia, które trudno odkryć.

Mr. Robot – bohaterowie, obsada

Najważniejszym pierwszoplanowym bohaterem serialu ''Mr. Robot'' jest wspomniany wielokrotnie Elliot Alderson. Na początku poznajemy go jako postać, która cierpi na fobię społeczną. Jednak w miarę rozwoju wypadków okazuje się, że nie wszystko, co zostało przedstawione na samym wstępie, jest prawdą.

Elliot uwikłany zostaje w wiele problemów. Początkowa fobia przeradza się w szaleństwo, a nawet psychozę. Przede wszystkim to bohater samotny, typowy outsider, co często się zdarza w przypadku osób zajmujących się hakerstwem czy programowaniem. Jego praca prowadzi do olbrzymiego wyczerpania organizmu, dlatego też zaczyna sięgać po narkotyki, a jeden z jego kumpli jest zarazem jego dealerem.

Akcja ''Mr. Robota'' skupia się na prywatnej zemście Elliota wymierzonej w osoby, które jego zdaniem zasługiwały na potępienie i zniszczenie. Chodzi tu głównie o pedofilów, niewiernych mężów, złodziei czy innych przestępców.

Przecięcie jego losów z hakerem tytułującym się jako Mr. Robot, zupełnie zmienia jego życie. Elliot musi samodzielnie zdecydować, w jaki sposób chce działać - czy w obrębie najbliższych mu miejsc, czy wręcz odwrotnie, na światową skalę. Nie może schodzić z raz obranej ścieżki, bo wtedy czyhać będzie na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo. Elliot, jak się wydaje, nie zdaje sobie sprawy, że należąc do grupy kierowanej przez Mr. Robota, tylko pogłębi swoją psychozę.

W rolach głównych występują: Rami Malek (Elliot), Christian Slater (Mr. Robot), Portia Doubleday (Angela Moss), Carly Chaikin (Darlene), Martin Wallstrom (Tyrell Wellick), Stephanie Corneliussen (Joanna Wellick) i inni.

Mr. Robot – ciekawostki

  • początkowo ''Mr. Robot'' miał być miniserialem, ale po olbrzymim sukcesie pierwszego odcinka zdecydowano o kolejnym sezonie;
  • występująca w serialu grupa Fsociety, na czele której stoi tytułowy haker, oparta została na funkcjonującej w rzeczywistości grupie Anonymous;
  • każda nazwa odcinka 1. sezonu kończy się formatem do zapisu video, a w 2. sezonie wykorzystane są rozszerzenia do szyfrowania plików.
Mr. Robot
Tytuł oryginalny

Mr. Robot

Gatunek

dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Data premiery

24.06.2015

Czas trwania odcinka

49 min.

Liczba sezonów

3

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbghgt2
dbghgt2
dbghgt2