Trwa ładowanie...
ycipk-7r45a6
ycipk-7r45a6

Kwaśniewska Jolanta - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

W latach 1995 - 2005 Pierwsza Dama Polski, założycielka i prezeska Fundacji "Porozumienie Bez Barier", a z wykształcenia prawnik. Prowadzi program "Lekcja stylu".

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w Gdańsku. Tam też w 1979 roku uzyskała dyplom na Wydziale Prawa i Administracji. Jednak nie dostała się na aplikację sędziowską. Podczas studiów była szefową rady wydziałowej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

W 1979 roku wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego, a dwa lata później, 16 lutego, urodziła córkę - Aleksandrę.

W 1984 roku rozpoczęła pracę w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT, która produkowała na rynek Związku Radzieckiego sztuczną biżuterię. W 1991 roku założyła agencję nieruchomości Royal Wilanów. Zrezygnowała z pracy, gdy jej mąż został Prezydentem Polski.

ycipk-7r45a6

Jako pierwsza dama przez 10 lat towarzyszyła mężowi podczas zagranicznych wizyt oraz przyjmowała gości. Do dziś jest postrzegana przez świat jako "twarz" nowej Polski. Robiła dobre wrażenie na wielu znanych osobistościach. Miała klasę, wdzięk i nienaganne maniery.

Od zawsze była bardzo zaangażowana w działalność dobroczynną. Jest założycielką Fundacji "Porozumienie bez barier".

Wraz z mężem utworzyła także Fundusz Pomocy Młodym Talentom, którego zadaniem jest wspieranie pomocą finansową i rzeczową utalentowanej polskiej młodzieży. Jest m. in. członkiem Rady Honorowej International Centre for Missing and Exploited Children, Rady Suzanne Mubarak Women's International Peace Movement i The Women Leaders' Council powstałej podczas Wiedeńskiego Forum do Walki z Handlem Ludźmi.

Za działalność charytatywną oraz humanitarną uhonorowana wieloma krajowymi i międzynarodowymi nagrodami oraz odznaczeniami.

Po zakończeniu kadencji swojego męża Jolanta Kwaśniewska wróciła do kierowania agencją Royal Wilanów.

ycipk-7r45a6

Od 2006 roku, w TVN Style prowadzi popularny program "Lekcja Stylu". Początkowo razem z Magdą Mołek. Kwaśniewska opowiada w nim o swoich przeżyciach z czasów, kiedy była pierwszą damą. Udziela porad jak zachować się w każdej sytuacji. Uczy klasy i dobrego stylu.

ycipk-7r45a6
ycipk-7r45a6