Trwa ładowanie...
d44nj6e

Kości

Najnowsze informacje
4.1
(4105 głosów)
Oceń:

Akcja „Kości” (Bones) rozgrywa się w fikcyjnym centrum badawczym, Jeffersonian Institution, gdzie pracuje dr Temperance Brennan, zwana pieszczotliwie "Kości". Serial zainspirowany jest bestsellerowymi powieściami pisarki i kryminolog-antropolog, Kathy Reichs.

Serial jest emitowany na amerykańskiej stacji Fox od 2005 roku. Składa się z sześciu serii. W Polsce serial emitowany jest przez stację telewizyjną Polsat.

Temperance jest atrakcyjną kobietą i utalentowanym antropologiem, a w wolnych chwilach pisze bestsellerowe powieści. Jej wiedza staje się nieocenioną pomocą dla FBI w śledztwach, w których zawodzą standardowe metody identyfikacji zwłok. Brennan bowiem ma zdumiewającą umiejętność odczytywania tropów z kości ofiar. Razem z nietypowym agentem FBI, Seeleyem Boothem oraz grupą naukowców Kości rozwiązuje najbardziej zagmatwane zagadki kryminalne.

Międzynarodowy sukces serialu tłumaczony jest wieloma czynnikami. Główni bohaterowie „Kości”, doktor Temperance Brennan i agenta Seeley’a Bootha są całkowitymi przeciwieństwami, nie znoszą swojego towarzystwa i zawsze sobie dogryzają, jednak pomimo wszelkich różnic zaczyna łączyć ich ‘ala romantyczna więź. Jest to przede wszystkim rezultat wyczuwalnej chemii, która zapanowała pomiędzy byłym Aniołem Ciemności, Davidem Boreanazem a Emily Deschanel.

Ich błyskotliwe i często kąśliwe dialogi są świetnym uzupełnieniem prowadzonych spraw, wprowadzając do mrocznego klimatu serialu ożywczą, wesołą bryzę komedii. Pani doktor bowiem nie da sobie w ‘kaszę dmuchać’ - to przysłowiowa ‘twarda baba’, która powali na kolana nawet Pudziana.

W pierwszym odcinku „Kości” antropolog dr Temperance Brennan powraca z Gwatemali, gdzie pomagała w identyfikacji ofiar ludobójstwa. Na lotnisku zostaje zatrzymana przez służby bezpieczeństwa. Wkrótce okazuje się, że był to tylko pretekst, by spotkać się z agentem FBI, Seeley'em Booth. Dr Brennan niegdyś pomagała FBI w śledztwach w sprawie zabójstw, ale sposób w jaki agencja traktowała jej pracę zniechęcił ją i sprawił, że zaczęła unikać Bootha. W końcu Brennan godzi się pomóc w nowej sprawie, jednakowoż pod warunkiem, że będzie na równych prawach uczestniczyć w śledztwie.

Kości
Tytuł oryginalny

Bones

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

41 min.

Obsada

Taylor Kinney (Jimmy Fields)

Chris Tardio

Blake Shields (Chuck Kennedy)

Jonathan M. Goldstein

Alexa Fischer

B.J. Britt (Clinton)

Adam Rose (Dr Andrew Hopp)

Sean O'Bryan (Mike Shenfield)

Meredith Monroe (Clarissa Bancroft)

Shohreh Aghdashloo (Azita Vaziri)

Aaron Paul (Stew Ellis)

T.J. Thyne (dr Jack Hodgins)

Lochlyn Munro (Sal Raymond)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44nj6e
d44nj6e
d44nj6e