Trwa ładowanie...
d3zf8if

Kasia i Tomek

Najnowsze informacje
4.6
(5940 głosów)
Oceń:

„Kasia i Tomek” to polski serial telewizyjny produkowany w latach 2002-2003 przez telewizję TVN. Był adaptacją kanadyjskiego francuskojęzycznego serialu „Un gars, une fille” (dosłownie Jeden facet, jedna dziewczyna) według scenariusza Guya A. Lepage'a. Od 15 kwietnia 2010 roku emitowany jest na Comedy Central. Produkcja składa się ze stu odcinków.

Serial śledzi uczuciowe perypetie głównych bohaterów oraz problemy dnia codziennego, a wszystko to podszyte błyskotliwym humorem. Kasia (30 lat) i Tomek (35 lat), bohaterowie serialu "Kasia i Tomek" są ze sobą już od blisko siedmiu lat, ale nie zdecydowali się jeszcze na małżeństwo. Każdy z odcinków ukazuje wspólne życie tej pary młodych, wykształconych i zwariowanych na swoim punkcie ludzi.

Kasia i Tomek to para wykształconych i szalenie zakochanych w sobie ludzi. Pozornie do siebie nie pasują, ale tak naprawdę nie mogą bez siebie żyć. Kasia (Joanna Brodzik) jest atrakcyjną, energiczną i uczuciową trzydziestolatką, która zbyt często ulega emocjom. Tomek (Paweł Wilczak) pracuje w prywatnej firmie na kierowniczym stanowisku i w przeciwieństwie do swojej partnerki jest zawsze zrównoważony i opanowany.

Tomek często towarzyszy Kasi w zakupowych szaleństwach, chociaż w głębi duszy jest fanem motoryzacji i zapalonym sportowcem. Jednak mężczyzna wyznaje zasadę, iż nie odmawia się kobiecie, a już na pewno nie tej ukochanej. W rezultacie zmuszony jest przetrwać nieznośne godziny w towarzystwie teściowej, uczestniczyć we wspólnych obiadach i podtrzymywać, zupełnie nieprzydatne według niego, znajomości.

Z kolei Kasia, której wrażliwość nie zna granic, oburza się, gdy ukochany snuje historie na temat byłych partnerek oraz roni łzy, gdy ten nie wykazuje się wystarczającym zrozumieniem. I choć wydawałoby się, że po siedmiu latach związku przyszedł czas na małżeństwo, to Kasia i Tomek są dalecy od tej decyzji.

Pomimo codziennej walki na noże, uwielbiają siebie nawzajem i niejednokrotnie serwują sobie niespodzianki, które wywołują skrajne emocje. Ten burzliwy i pozornie chaotyczny związek okazuje się tak naprawdę przepisem na idealne i szczęśliwe partnerstwo.

Kasia i Tomek
Tytuł oryginalny

Kasia i Tomek

Gatunek

komedia, romans, serial

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf8if
d3zf8if
d3zf8if