Trwa ładowanie...
d10h8uj

Allo, Allo!

Najnowsze informacje
4.5
(21630 głosów)
Oceń:

„Allo, Allo!” to farsa z czasów II wojny światowej, w której bez skrupułów ośmieszani są Niemcy, Francuzi, Włosi i Anglicy. Serial powstawał w latach 1982-1992, składa się z 9 sezonów. W sumie nakręcono 85 odcinków.

Akcja serialu „Allo, Allo!” rozgrywa się w okupowanej przez faszystów Francji, w małym prowincjonalnym miasteczku. W uroczej knajpce bywają dosłownie wszyscy: fajtłapowaci niemieccy oficerowie, namiętne partyzantki z miejscowego Ruchu Oporu, zbiegli angielscy jeńcy, włoscy brygadierzy i sepleniący żandarm. Właściciel tego przybytku René dzielnie odpiera ataki ze wszystkich stron i znajduje czas, by romansować pod bokiem swojej naiwnej żony oraz jej specyficznej matki.

René Artois (Gorden Kaye) to właściciel kawiarni Cafe René w Nouvion we Francji. Podczas II wojny światowej został wciągnięty do ruchu oporu, gdzie znany jest pod kryptonimem "Nocny Jastrząb". René został zmuszony przez Niemców do ukrycia wartościowych dzieł sztuki m.in. słynnego obrazu "Upadłej Madonny z wielkim cycem". Edith Artois (Carmen Silvera) to żona René, pomagająca mu w prowadzeniu kawiarni. René zwraca się do niej wołając: "Ty głupia kobieto!" Edith jest aktorką i piosenkarką o wątpliwych zdolnościach. Starają jej się zaimponować Monsieur Alfonse i kapitan Bertorelli.

René znany jest z tego, że romansuje z kelnerkami. Francuz to przecież najlepszy kochanek, to nic, że w tę rolę wciela się otyły i łysiejący René. Bohater romansuje z Yvette i Marią, a później z Mimi, przy czym musi to ukrywać przed zazdrosną żoną Edith. Z drugiej strony sam musi odrzucać zaloty niemieckiego oficera geja, Grubera.

Yvette Carte-Blanche (Vicki Michelle) - jedna z kelnerek w Café René. Ma najbardziej zażyły romans z René. Chce wziąć ślub ze swym ukochanym, a następnie z nim uciec. Okrzyk "oooOOooo René!" jest charakterystyczny właśnie dla Yvette. Herr Otto Flick (Richard Gibson) - kuśtykający oficer gestapo, który ma manię wyśledzenia i zniszczenia ruchu oporu. Planuje wziąć po wojnie ślub z Helgą (Kim Hartman), z którą potajemnie romansuje.

W 1994 roku nakręcono odcinek specjalny "The Best of Allo, Allo!", który podsumował serialu i prezentował jego najlepsze fragmenty. 28 kwietnia 2007 BBC wyemitowała kolejny odcinek specjalny "Powrót Allo, Allo!". Zawierał zarówno fragmenty archiwalne, jak i zupełnie nowe sceny, które kręcono w marcu 2007 w Manchesterze z udziałem żyjących aktorów serialu. Widzowie dowiedzieli się, jak potoczyły się losy ich ulubionych postaci po chwili, w której kończyła się dziewiąta seria „Allo, Allo!”.

Allo, Allo!
Tytuł oryginalny

Allo Allo

Gatunek

komedia, serial, wojenny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Gorden Kaye (René Artois)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10h8uj
d10h8uj
d10h8uj