Trwa ładowanie...
do5nibm

Alienista

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

"Alienista" to amerykański serial kryminalny na podstawie książki Caleba Carra o tym samym tytule. Miniseria jest dostępna na platformie streamingowej Netflix. W role główne wcielili się Daniel Bruhl, Luke Evans i Dakota Johnson.

Alienista – opis fabuły

Akcja serialu "Alienista" rozgrywa się pod koniec XIX wieku, dokładnie w 1985 roku w Nowym Jorku. Tajemniczy morderca zabija nieletnich chłopców przebierających się za dziewczynki, którzy świadczą usługi seksualne. Sprawą zajmuje się nowo wybrany komisarz policji Theodore Roosevelt. W rozwikłaniu zagadki prosi o pomoc alienistę Laszla Kreizlera, którego wspiera rysownik, a zarazem przyjaciel John Moore. Nicią łączącą Roosevelta i psychologa jest Sara Howard, pierwsza kobieta pracująca w policji.

Czy złapią mordercę? Jakimi pobudkami się kieruje? Czy alieniście uda się przeprowadzić wiwisekcję umysłu zabójcy?

Alienista – obsada

Głównym bohaterem serialu "Alienista" jest doktor Laszlo Kreizler. Neurotyczny mężczyzna, który przeszedł w życiu wiele traum, ale jednocześnie stara się pomagać innym. Stawia metodę poznania wyżej od religii, za co niejednokrotnie był wyśmiewany. Nie przejmuje się jednak opinią na swój temat, wierząc we własny sposób interpretowania rzeczywistości. Ma dwoje służących, Cyrusa i Mary, z którą Laszlo łączy skomplikowana relacja.

W rolę alienisty wciela się Daniel Bruhl, któremu w serialu partneruje Luke Evans, czyli John Moore. Znany rysownik cierpiący na brak szczęścia w relacjach z kobietami często wspomaga Laszlo swoją wiedzą oraz/lub sceptycyzmem. Partneruje im Dakota Johnson jako Sara Howard, pewna siebie kobieta, która nie boi się konfrontacji z mężczyznami na posterunku policji.

Interesującą rolę otrzymał również Brian Geraghty , wcielając się w postać komisarza Roosevelta. Co ciekawe, Roosevelt, zanim został prezydentem, miał krótki epizod w policji.

Alienista – ciekawostki

  • Twórcami "Alienisty"Hossein Amini, E. Max Frye, Gina Gionfriddo i Cary Joji Fukunaga;
  • Odcinki "Alienisty" można oglądać na platformie Netflix;
  • Serial "Alienista" został przygotowany przez amerykański kanał telewizyjny TNT;
  • W rolę komisarza policji miał się wcielić Sean Astin, jednak musiał zrezygnować z udziału w produkcji;
  • Książka "Alienista" została wydana w 1994 roku. Jej kontynuacją jest "Anioł ciemności" (1997). Na początku 2019 roku zapowiedziano realizację drugiego sezonu "Alienisty" - będzie oparty na powieści Caleba Carra;
  • Serial "Aliensta" był nominowany do nagrody Złoty Glob. Otrzymał statuetkę Emmy oraz nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Gildię Scenografów;
  • Zdjęcia do "Alienisty" były kręcone w Budapeszcie.

Alienista – lista odcinków

Alienista – lista odcinków pierwszego sezonu:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do5nibm
do5nibm
do5nibm