Trwa ładowanie...
dmtwz24

Znaki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Znaki'' to polski serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego. Został stworzony przez ATM Grupa i AXN Central Europe, a emisja miała miejsce w październiku 2018 roku przez stację AXN.

Znaki – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła ''Znaków'' opowiada o brutalnej zbrodni dokonanej w spokojnym miejscu. W małym, ale bardzo pięknym miasteczku o urokliwym klimacie, czyli Sowich Dołach, zostaje odnalezione ciało zamordowanej studentki. Sprawa szybko nabiera rozgłosu w mediach, a koszmarne szczegóły morderstwa znają wszyscy Polacy.

Śledztwo nabiera tempa, ale już wkrótce okazuje się, że sprawa, mimo pewnych przesłanek, powiązana jest z wieloma zagadkowymi wątkami. Z powodu rozbieżnych informacji, sprawca nie zostaje ujęty, a policja i prokuratura zamykają śledztwo z braku dowodów.

Po wielu latach, w tym samym miejscu dochodzi do kolejnego morderstwa. W tym przypadku również ginie kobieta. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Trela (Andrzej Konopka), który nie zamierza odpuścić. Przyjeżdża do miasteczka, gdzie panuje zmowa milczenia...

Serial ''Znaki'' rozpoczyna się od przyjazdu komisarza Michała Treli do Sowich Dołów w Górach Stołowych. Otrzymał awans na komendanta miejscowego Komisariatu Policji. Do nowego miejsca przyjeżdża razem z córką Niną (Magdalena Żak) i początkowo zatrzymują się w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez aspirant Adriannę Nieradkę (Helena Sujecka) oraz jej męża Błażeja (Michał Czernecki).

Michał, chcąc dokonać rozpoznania terenu, rozmawia z pozostałymi mieszkańcami, aby poznać zwyczaje panujące w Sowich Dołach. Jako policjant ma świetną intuicję i od początku wyczuwa niepokój, gdy poznaje miejscowego ''mistyka'' Jonasza (Andrzej Mastalerz).

W ''Znakach'' zostaje podjęty wątek tajemniczej śmierci Laury (Paulina Kowalska), studentki, która zginęła 10 lat wcześniej. Komisarz Trela z zainteresowaniem słucha relacji Zofii Bławatskiej (Małgorzata Hajewska), czyli matki zamordowanej. Niedługo później do komendanta dociera niepokojąca wiadomość od Ady. Roztrzęsiona kobieta mówi komisarzowi, że jej najlepsza przyjaciółka Patrycja (Alicja Pietruszka) zaginęła.

W dalszej części ''Znaków'' Trela wszczyna poszukiwania Patrycji. Bardzo szybko poznaje również szczegóły zbrodni sprzed lat, która powraca niczym echo i nie pozwala komisarzowi spać spokojnie.

Znaki – obsada

W serialu ''Znaki'' pojawia się plejada polskich gwiazd:

 • Andrzej Konopka (Michał Trela),
 • Helena Sujecka (Adrianna Nieradka),
 • Małgorzata Hajewska (Zofia Bławatska),
 • Helena Englert (Agata Paszke),
 • Andrzej Mastelarz (Jonasz),
 • Michał Czernecki (Błażej Nieradka),
 • Magdalena Żak (Nina Trela),
 • Michał Ostrowski (Targosz),
 • Mirosław Kropielnicki (burmistrz Paszke),
 • Rafał Cieszyński (ksiądz Roman Śmigielski),
 • Zbigniew Stryj (Jan Dzikowski),
 • Paulina Gałązka (Dorota).
Znaki
Tytuł oryginalny

Znaki

Gatunek

Dramat kryminalny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

10.10.2018

Czas trwania odcinka

43 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmtwz24
dmtwz24
dmtwz24