Trwa ładowanie...
d4g1y1j

Zakup kontrolowany

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:

Zakup kontrolowany jest jednym z najpopularniejszych programów na antenie stacji TVN Turbo o czym świadczyć może m. in. fakt, że obecnie oglądać można już ósmą edycję programu.

Pierwszy odcinek "Zakupu…" wyemitowany został w marcu 2006 roku i od razu zyskał sobie wielu wiernych widzów. Stało się tak głównie za sprawą niezwykle charyzmatycznego, a ponadto posiadającego bardzo rozległą wiedzę z zakresu motoryzacji prowadzącego. Jest nim urodzony w 1975 roku dziennikarz motoryzacyjny i kierowca rajdowy - Adam Kornacki. Prywatnie Kornacki jeździ 305-konnym Subaru Imprezą STi, a na torze od trzech lat zasiada za kierownicą Porsche 911 GT3 w Star Moto Racing Team Macieja Stańcy.

Jest to daleka droga od debiutu w 1997 roku, gdy wystąpił na torze w Poznaniu jako kierowca Cinquecento Sporting. Mimo to Kornacki skromnie mówi, że nie jest Kubicą i nigdy nim nie będzie. W rajdach nie liczy na karierę, ale na możliwość realizowania pasji i nieporównywalną z niczym innym adrenalinę.

Na pomysł stworzenia programu Kornacki wpadł razem z dwoma przyjaciółmi. Formuła "Zakupu…" jest prosta - do każdego odcinka programu zapraszana jest 1 osoba, wytypowana przez producentów programu spośród wszystkich zgłoszeń. Obecność widza w programie jest bardzo ważna, gdyż jak mówi sam Kornacki - telewidzowie traktują uczestnika programu jak "swojego", przez co program zyskuje na wiarygodności. Osoba ta dysponuje pewną kwotą pieniędzy i szuka samochodu (nowego lub używanego) w ramach określonych przez siebie kryteriów. Wśród Kryteria dotyczą zazwyczaj typu auta (np. rodzinne kombi, sportowy roadster, mały miejski hatchback etc.), marki, pojemności silnika, wieku i przebiegu oraz oczywiście ceny, a wśród zgłoszeń są zarówno osoby młode szukające swojego pierwszego samochodu, właściciele firm szukający aut dostawczych, czy biznesmeni zainteresowani luksusowymi limuzynami. Dodatkowo prowadzący doradza potencjalnym kupcom w takich kwestiach jak np. wybór sposobu finansowania auta. Jak mówi Kornacki choć
chętnych do udziału w programie nie brakuje, problemem jest wybór "ciekawego przypadku", a nie kolejnej osoby która jeszcze nie wie, że szuka VW Golfa.

W każdym programie prezentowane jest ok. 3-4 aut, które są jedynie propozycjami dla uczestnika programu wyszukanymi przez popularny serwis ogłoszeń samochodowych. W bardzo przystępny sposób, a zarazem niezwykle fachowo Kornacki opisuje wady i zalety poszczególnych modeli oraz egzemplarzy aut. Odpowiada na pytania, kierując się czasem subiektywnym osądem i rozwiewa wszelkie wątpliwości kupującego, jak również telewidzów oglądających program.

Oprócz opinii prowadzącego, telewidzowie poznają również opinię eksperta na temat każdego modelu dotyczącą typowych usterek, kosztu podstawowych materiałów eksploatacyjnych etc.

Oprócz "Zakupu kontrolowanego", Adam Kornacki prowadzi na antenie TVN Turbo program "Test 300", w którym już bez udziału telewidzów testuje nowe samochody w najróżniejszych warunkach oraz przez krótki czas można go było zobaczyć w programie o wyścigach samochodowych - "Sparing".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g1y1j
d4g1y1j
d4g1y1j