Trwa ładowanie...
d2jrwwi

Zakazane imperium

Najnowsze informacje
4.1
(351 głosów)
Oceń:

Serial HBO, "Boardwalk Empire: Zakazane Imperium", jeszcze przed swoją premierą przeszedł do historii kultury, bo reżyserią pilota zajął się Martin Scorsese, reżyser, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny twórca jest też producentem wykonawczym serii.

Pomysł przeniesienia na ekran powieści Nelsona Johnsona, "Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City" zrealizował Terrence Winter, scenarzysta i producent… Rodziny Soprano.

Akcja serialu "Zakazane imperium"osadzona jest w burzliwych czasach prohibicji. Na ekranie – obok fikcyjnych bohaterów - pojawiają się autentyczne postacie, z Alem Capone i Enochem Johnsonem na czele.

Ten ostatni – biznesmen i republikański polityk, który zbił fortunę na handlu alkoholem, kontrolowaniu gier hazardowych i prostytucji w Atlantic City – to centralna postać serialu.

Pilotowy odcinek serialu "Zakazane imperium" wyreżyserował Martin Scorsese. Akcja toczy się w Atlantic City tuż przed wprowadzeniem prohibicji na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Lata 20-te w Ameryce: I wojna światowa dobiegła końca, Wall Street przeżywa boom, a na rynku można kupić dosłownie wszystko. Położone nad oceanem Altantic City jest modnym kurortem, nazywanym również centrum światowej rozrywki. Miasto położone jest zaledwie kilka minut drogi od Filadelfii, kilka godzin od Nowego Jorku i dzień jazdy od Chicago. Nie obowiązują tu żadne reguły. Nad słynnym nadmorskim bulwarem górują hotele, w których mieszczą się kluby nocne, salony gry i świątynie rozrywki. Za zaledwie kilka dolarów można – legalnie lub nielegalnie – posmakować szalonego życia.

Miastem rządzi skarbnik rady miejskiej, Enoch “Nucky” Thompson (Steve Buscemi) uwikłany w kulisy wielkiej polityki i gangsterskie interesy. Nucky postanawia zmonopolizować nielegalny rynek alkoholu. Współpracuje ze swoim bratem Eliasem (Shea Whigham), pełniącym obowiązki lokalnego szeryfa, a także grupą miejscowych radnych i lokalnymi gangsterami. Nawiązuje lukratywne kontakty z mafijnymi bossami - Arnoldem Rothsteinem (Michael Stuhlbarg), “Wielkim Jimem” Colosimo (Frank Crudele), “Lucky’m” Luciano (Vincent Piazza) i Alem Capone (Stephen Graham).

Opowieść o Nuckym Thompsonie (Steve Buscemi) - człowieku, którzy rządzi Atlantic City - rozpoczyna się w styczniu 1920 roku, w momencie, gdy wchodzi w życie słynna 18 poprawka do amerykańskiej konstytucji - ta wprowadzająca prohibicję. Łatwo się więc domyślić, co będzie głównym tematem serialu. Ale Thompsonowi, dystyngowanemu skarbnikowi miasta, republikaninowi i filantropowi, daleko do zwykłego szefa mafii. Unika przemocy, sam nigdy nie brudzi swych rąk i woli rozmawiać niż wydawać wyroki. To człowiek nowej ery, jeden z wielu, którzy zbudowali amerykański kapitalizm; szara eminencja mająca wpływ nie tylko na burmistrzów, ale i senatorów, a nawet prezydentów. I ta szara strefa amerykańskiej polityki jest właśnie głównym tematem serialu "Zakazane imperium".

Pomysłodawcą i twórcą serialu "Zakazane imperium" jest Terence Winter, producent i scenarzysta serialu HBO „Rodzina Soprano”.

„Zakazane imperium” reżyserują Martin Scorsese, Tim Van Patten, Jeremy Podeswa, Alan Taylor i Allen Coulter. W serialu występują: Steve Buscemi, Michael Pitt, Kelly Macdonald, Michael Shannon, Michael Stuhlbarg, Paz de la Huerta, Michael Kenneth Williams i Gretchen Mol.

Zakazane imperium
Tytuł oryginalny

Boardwalk Empire

Gatunek

dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Leif Riddell

Ivo Nandi

Robert Clohessy (Jim Neary, szef oddziału)

Robert Dorfman (Max Hirsch)

Tracy Middendorf (Babbette)

Amthony Laciura (Eddie Kessler)

Paul Sparks (Mickey Doyle)

Vincent Piazza ('Lucky' Luciano)

Ken Sladyk (Gangster)

Aleksa Palladino (Angela Darmody)

George Aguilar

Tony Curran (Eamonn Rohan)

Dabney Coleman (Komandor Louis Kaestner)

Michael Shannon (Agent Nelson Van Alden)

William Hill (Ward Boss O'Neill)

John Harrington Bland (Scotty Gulliver)

Steve Buscemi (Enoch 'Nucky' Thompson)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrwwi
d2jrwwi
d2jrwwi