WP

Szaranowicz Włodzimierz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Włodzimierz Szaranowicz to polski dziennikarz radiowo-telewizyjny i komentator sportowy. Od lat związany w Telewizją Polską, gdzie komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe.

Po przerwanej przez nieszczęśliwy wypadek karierze sportowej, Szaranowicz postanowił zająć się dziennikarstwem. Pierwsze kroki w telewizji stawiał w "Teleranku", kiedy to zastąpił Tomasza Hopfera.

Szaranowicz słynie z profesjonalnego i wszechstronnego podejścia do sportu. Komentował zawody koszykówki, ligi NBA, lekkiej atletyki, boksu i w narciarstwa klasycznego oraz skoków narciarskich. Dodatkowo był dziennikarzem i sprawozdawcą był na piętnastu igrzyskach olimpijskich.

W 2007 i 2008 roku piastował funkcję jurora w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie". Był także prezenterem porannego magazynu "Pytanie na śniadanie", choć w 2009 zrezygnował z tego stanowiska, gdy został dyrektorem TVP Sport.

Widzowie od lat go kochają. Włodzimierz Szaranowicz jest trzykrotnym laureatem Telekamer w kategorii dziennikarz sportowy. Zdobył również nagrodę Wiktora oraz Superwiktora.

Data urodzenia

21.03.1949

Filmografia
WP
WP