To one rządzą w serialach!
Inną produkcją, która typowo męski świat ukazuje z różnych perspektyw, jest serial „Mad Men”. Jego akcja rozgrywa się w latach 60. ubiegłego wieku. Na oczach widzów przedstawiane są zmiany obyczajowe zachodzące wówczas w Stanach Zjednoczonych.
Głównymi bohaterami serii są pracownicy agencji reklamowej, miejsca o sztywnych podziałach pracy w związanych z płcią. Tylko mężczyźni zajmują stanowiska kierownicze. To oni odpowiedzialni są za wszelkie funkcje kreacyjne i twórcze. Panie natomiast funkcjonują w sferze związanej z biurokracją. Co oznacza, że mogą one jedynie liczyć na pracę sekretarki.
Przodowniczką ruchu zmian okazała się w serialu Peggy Olson. Bohaterka łamała wszelkie stereotypy. Mimo niezbyt urodziwego wyglądu została zatrudniona w biurze głównego bohatera, Dona Drapera. Praca sekretarki nie była dla Peggy spełnieniem ambicji. Wiedziała, że stać ją na więcej.
Dzięki wrodzonej inteligencji i sile przebicia, dziewczynie udało się awansować do roli copywritera. Jej awans przełamał pewną społeczną barierę, kształtującą świat ukazany w serialu.
Nowe stanowisko nie było jedyną granicą przekroczoną przez Olson. Bohaterka ta jest również ucieleśnieniem przewrotu, który dokonywał się w hierarchii wartości amerykańskiego społeczeństwa tamtego okresu.
Peggy określić można jako symbol zbliżającej się wówczas rewolucji seksualnej. Romans z kolegą z pracy, niechciana ciąża i oddanie dziecka do adopcji – dla młodej kobiety taka sytuacja była wtedy nie do pomyślenia.
Bohaterka za wszelką cenę dążyła jednak do wprowadzania w męskim świecie równouprawnienia. Chciała sama decydować o swojej przyszłości, odrzucając z góry założone normy społeczne.