Trwa ładowanie...
d49lbri

Selma Ergeç

Najnowsze informacje
4.0
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Hamm, Niemcy

Seriale:

Wspaniałe stulecie (Sułtanka Hatice)

Zraniona miłość (Halide Edip)

d49lbri
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Selma Ergec to turecko-niemiecka aktorka. Najbardziej znana z ról Hatice Sultan w telenoweli ''Wspaniałe stulecie'' oraz Halide Edip w ''Zranionej miłości''. Selma Ergec ma za sobą studia medyczne, psychologiczne i filozoficzne. W przeszłości z powodzeniem zajmowała się modelingiem, a także przez pewien czas pracowała jako projektantka mody. Selma Ergec od 2015 roku jest żoną biznesmena Cana Öza, z którym ma córkę Yasminę.

Selma Ergec – życiorys

Selma Ergec urodziła się 1 listopada 1978 roku w Hamm (Niemcy). Jej ojciec jest tureckim lekarzem, natomiast matka niemiecką pielęgniarką. Jak podała w jednym z wywiadów, rodzina ze strony ojca sięga korzeniami aż do linii Mahmuda II, sułtana Imperium Osmańskiego.

Ze względu na wychowanie w mieszanej rodzinie, swoje życie dzieliła pomiędzy Niemcami a Turcją. Selma Ergec ukończyła szkołę podstawową w Gottmadingen, a następnie gimnazjum/liceum w Gruzji. Później przez rok przebywała na wymianie w Oskfordzie, po czym zapisała się do szkoły muzycznej w Niemczech.

Selma Ergec studiowała dramat, literaturę angielską oraz sztuki piękne na oksfordzkiej uczelni. Wróciła jednak do Niemiec, gdzie wstąpiła na Uniwersytet Medyczny w Münster. Ergec na tym nie poprzestała i wybrała kolejne kierunki: psychologię oraz filozofię na Uniwersytecie w Hagen.

Selma Ergec – kariera

Selma Ergec zdobyła dyplomy z powyższych dyscyplin. Po zakończeniu stażu lekarskiego w 2000 roku kobieta spróbowała swoich sił jako modelka. Wystąpiła w kilku reklamach telewizyjnych, m.in. Beko, Avea czy Gilette. Selma Ergec podjęła się nauki aktorstwa w jednym z angielskich teatrów, gdzie odkryto jej talent. W 2002 roku zadebiutowała w tureckim serialu ''Yarim elma''.

W ciągu kolejnych lat Selma Ergec grywała mniejsze lub większe role w niemieckich i tureckich filmach oraz serialach: ''Söhret'' (2005), ''Körfez atesi'' (2005), ''Bes Vakit'' (2006), ''Sis ve Gece'' (2007), ''Asi'' (2007-2009), ''Ses'' (2010), ''Gönül Isleri'' (2014-2015), ''Senin Hikayen'' (2013).

Największą popularność Selmie Ergec przysporzyła rola Hatice Sultan w historycznym serialu ''Wspaniałe stulecie'', w którym występowała w latach 2011-2013. Od tego czasu aktorka zyskała sławę oraz coraz lepsze propozycje zawodowe. Od 2016 roku Selma Ergec wciela się w rolę Halide Edip w serialu ''Zraniona miłość'', a w filmie ''Kirimli'' z 2014 roku zagrała bohaterkę polskiego pochodzenia Marię Kosecki. Natomiast w 2017 roku jako Nina pojawiła się w filmie ''Vlad's Legacy''.

Selma Ergec łączy pracę aktorki oraz psycholożki. Wielokrotnie podkreśla, że granie traktuje jako formę oderwania się od codziennego życia. Choć już nie pojawia się w reklamach telewizyjnych, Ergec chętnie pozuje do tureckich i niemieckich czasopism.

Aktorka biegle włada językami niemieckim, tureckim, angielskim, włoskim oraz łacińskim.

Selma Ergec – życie prywatne

W przeszłości aktorkę kojarzono z głośnego romansu z aktorem Ugurem Polatem.
Selma Ergec we wrześniu 2015 roku wyszła za mąż za biznesmena Cana Öza. Ceremonia w małym niemieckim miasteczku Gottmadingen miała prywatny charakter. Już w kwietniu 2016 roku Ergec razem z mężem doczekali się córki Yasmin.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49lbri
d49lbri
d49lbri