Jan Szul
Patrząc na miejsca, w których pracował Jan Szul, można odnieść wrażenie, że od początku nie wiedział, co jest mu bliższe: radio czy telewizja. Potrafił jednocześnie współpracować z kilkoma redakcja m.in. u boku Elżbiety Jaworowicz w "Turnieju młodych reporterów" w TVP1, w Programie I Polskiego Radia oraz w radiowej Trójce. Z czasem to jednak w telewizji zaczął odnosić sukcesy, o których mówiło się w całej Polsce.
Pierwszym ważnym zawodowym wydarzeniem było dołączenie do nowego programu, który miał odmienić polską telewizję. Mowa o "Teleexpressie", który debiutował na antenie w 1986 roku. Szul należał do pierwszego składu magazynu. Pełnił wtedy funkcję reportera.
Po likwidacji "Dziennika Telewizyjnego", został reporterem "Wiadomości", a następnie sprawozdawcą rządowym oraz prezenterem "Wiadomości Porannych" i "Wiadomości Południowych". Sukces był kwestią czasu. Niedługo później Szul awansował na wydawcę głównego wydania "Wiadomości" i szefa działu politycznego. W 1998 roku został zastępcą szefa "Wiadomości", a w latach 1999-2000 szefem "Wiadomości"
Niestety, jego kariera to nie tylko zawodowe wzloty. Znalazło się także miejsce na upadki.
Kilka lat później wyrzucono go z ogólnopolskiego "Kuriera", który był emitowany w TVP3. Ponoć przyczyną zwolnienia były krytyczne słowa prof. Kazimierza Kika, który w programie negatywnie wypowiedział się o 100 dniach rządu PiS-u. Szybko uporał się jednak z problemami i już w 2007 roku pełnił funkcję wydawcy programów publicystycznych w TVP3.
Od 2011 do 2013 roku był dyrektorem TVP Info, obecnie jest kierownikiem redakcji publicystyki, reportażu i dokumentu w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.