ycipk-3in8lv
ycipk-3in8lv

Pochwała Paweł - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-3in8lv

Paweł Pochwała to polski dziennikarz, prezenter telewizyjny i reżyser. Popularność zdobył dzięki takim programom, jak "Pochwały Pawła Pochwały", "Kuchnia z Okrasą" oraz "Kawa czy herbata".

Paweł Pochwała urodził się 5 sierpnia 1960 roku. Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także reżyserię na PWST w Warszawie. Na początku zajmował się tworzeniem spektakli teatralnych. Zrealizował m.in. sztukę "Nasze miasto" Thorntona Wildera w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, wraz ze Zbigniewem Zapasiewiczem w roli głównej.

Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się w momencie, kiedy przyjął propozycję pracy od Henryka Rozena, ówczesnego szefa Teatru Polskiego Radia. Najpierw przygotowywał krótkie reportaże, potem przyszedł czas na poważniejsze zaadania. W 1993 roku został gospodarzem śniadawego programu "Kawy czy herbaty". Obecnie piątkowe wydanie magazynu prowadzi wspólnie z Iwoną Schymallą.

Paweł Pochwała jest autorem wielu programów telewizyjnych. Radość sprawia mu praca związana z wykształceniem i zainteresowaniami. Zrealizował cykl "Telewizyjna szkoła teatralna", który zawierał wykłady o sztuce teatru prof. Zbigniewa Zapasiewicza. Był również autorem cyklu "Komedianci, czyli poszukiwania bohatera naszych czasów", w którym rozmawiał m.in. z Piotrem Fronczewskim, Krystyną Jandą czy Zbigniewem Zapasiewiczem. Także z jego pomysłu zrodził się magazyn kulturalny "Pegaz".

Od 2002 roku prowadził swój autorski program pt. "Pochwały Pawła Pochwały", emitowany przez Program Pierwszy Telewizji Polskiej. Widzowie mogli w nim podziwiać piękne krajobrazy, atrakcje turystyczne i kulinarne wybranych regionów Polski, które Paweł prezentował i oceniał. Poza tym w 2005 roku współtworzył program o charakterze poradnikowym: "Kiosk przy Wspólnej". Zajmował się również tematyką gastronomiczną. Pisał scenariusze do programu kulinarnego "Kuchnia z Okrasą", które zostały potem wydane w książce Magdaleny Kuydowicz "Kawa czy herbata" - przepisy gwiazd i prezenterów programu". Paweł jest też miłośnikiem zwierząt, dlatego przygotował program pt. "Ja i mój pan".

ycipk-3in8lv

Jego pasją jest żeglarstwo i narciarstwo. Interesuje się również muzyką i teatrem współczesnym.

Data urodzenia

05.08.1960

Filmografia
ycipk-3in8lv
ycipk-3in8lv
ycipk-3in8lv