Trwa ładowanie...
d19u6k0

Kawa czy herbata?

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Kawa czy herbata?" to program śniadaniowy, który pojawił się na antenie TVP 1 31 sierpnia 1992 roku. Od tego czasu "Kawa czy herbata?" ma stałe grono wielbicieli i widzów, którzy codziennie rano włączają telewizor, by obejrzeć telewizję poranną Jedynki. To również pierwszy poranny program w polskiej telewizji. Konkurencji nie wytrzymała konkurencyjna propozycja. "Kawa czy herbata?" jest programem interaktywnym, w którym do dyskusji i rozmowy zapraszani są widzowie oraz specjaliści.

Pierwszym producentem i twórcą programu jest Halszka Wasilewska. Obecnie pieczę nad programem sprawuje Cezary Golędzinowski. Program "Kawa czy herbata?" nadawany jest od 6:00 do 8:00 równocześnie w TVP 1 i Telewizji Polonia. Do 2005 roku trwał godzinę dłużej i można go był oglądać aż do 9:00. Scenografia programu zmieniała się kilkakrotnie. Obecna obowiązuje od 1 września 2008 roku. Również prowadzący program zmieniali się na przestrzeni lat.

Od 5 września 2011 w dni robocze nie ma już stałych par prowadzących, przypisanych do danego dnia tygodnia. Każdy program prowadzi duet składający się z kobiety i mężczyzny.

Dni robocze:

Agata Konarska
Anna Matusiak
Odeta Moro-Figurska
Beata Chmielowska-Olech
Michał Adamczyk
Grzegorz Miśtal
Paweł Pochwała
Marek Zając

Weekendy (w cyklach dwutygodniowych):

Iwona Radziszewska i Artur Orzech
Klaudia Carlos i Łukasz Grass

Wcześniej program prowadzili m.in. Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz, Magdalena Olszewska, Zygmunt Chajzer, Waldemar Dolecki, Piotr Gembarowski, Jerzy Kisielewski, Monika Luft, Krzysztof Luft, Zbigniew Krajewski, Filip Łobodziński, Magda Mołek, Katarzyna Pakosińska, Tadeusz Mosz, Anna Popek, Alicja Resich-Modlińska, Rafał Ziemkiewicz, Marcin Zimoch.

Stałym elementem programu są przeglądy prasy prowadzone przez prowadzących, wiadomości oraz prognoza pogody. Wiadomości prezentowali m.in. Artur Kalicki, Joanna Górska, Edyta Suchacka i Marcin Szczepański. O pogodzie opowiadają Marzena Słupkowska, Jarosław Kret i Karolina Dobrowolska. W programie mają swoje miejsce też stałe działy: "Dom z Kawą", "Moto z Kawą", "Moda z Kawą", "Ogrody z Kawą", "Biznes z Kawą", "Gość Dnia", "Mistrz Kuchni", "Czytajmy - rekomendacje książkowe".

"Kawa czy herbata?" jest programem interaktywnym, w którym do dyskusji i rozmowy zapraszani są widzowie, którzy dzwonią i rozmawiają na czacie. W programie pojawiają się rozmowy na drażliwe tematy z udziałem specjalistów. Nie brakuje rozrywki w postaci występujących na scenie gwiazd sceny muzycznej, a także teledysków emitowanych w czasie programu. Wśród zapraszanych do studia gości są aktorzy, dziennikarze, pisarze, sportowcy, a także zwykli ludzie, warci pokazania przed kamerą. Wśród nietypowych gości należy wymienić węża boa, kucyka, zaprzęg psów husky czy dzikiego kota serwal.

Program promuje zdrowy styl życia, m.in. poprzez akcję "Rzuć palenie razem z nami". Od 1999 roku działa internetowa strona programu, na której można się dowiedzieć wszystkiego na temat poruszanych tematów, a także zobaczyć i przypomnieć sobie prezentowane rano przepisy. Widzowie oglądający program na całym świecie mogą kontaktować się ze studiem i z innymi widzami za pośrednictwem łączy internetowych w "chat roomie" "Kawy czy herbaty?".

16 maja 2007 roku zrealizowano 3000. odcinek programu. Realizacja "Kawy czy herbaty?" nie odbywa się tylko w studiu. Dziennikarze i prowadzący często pojawiają się w różnych miejscach w Polsce. Akcja nasila się szczególnie latem, w czasie wakacji.

Od 24 stycznia 2011 "Kawa czy herbata?" emitowana jest z uniwersalnego studia Jedynki, z którego emitowane jest też studio oprawy TVP1, które prowadzą Radek Brzózka, Grzegorz Miśtal, Odeta Moro-Figurska, Agata Konarska oraz Klaudia Carlos.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19u6k0
d19u6k0
d19u6k0
d19u6k0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj