Trwa ładowanie...
d2lhihz

Pasja

Najnowsze informacje
5.0
(130 głosów)
Oceń:

Wyprodukowany wspólnie przez BBC i HBO miniserial Pasja to historia ostatniego tygodnia życia Jezusa Chrystusa opowiedziana z trzech różnych punktów widzenia: arcykapłanów, Rzymian i samego Jezusa.

Akcja serialu rozpoczyna się od wkroczenia Jezusa (Joseph Mawle) do Jerozolimy w dniu Niedzieli Palmowej. Jego pojawienie się w mieście wywołuje spodziewane zamieszanie. Przybycie Jezusa z Galilei jest nie w smak zarówno kontrolującymi kraj Rzymianom jak i kapłanom. Pierwsi obawiają się, że wizyta Jezusa w mieście zachęci ludność do walki z okupantem, drudzy nie mogą znieść tego, że ubogi nauczyciel podkopuje ich autorytet, a przez lud traktowany jest jako zapowiedziany przez proroków Mesjasz.

Po spędzonej z uczniami Ostatniej Wieczerzy Jezus zostaje pojmany i postawiony przed Sanhedrynem - żydowskim sądem, który uznaje go za bluźniercę po czym wydaje w ręce Poncjusza Piłata, rzymskiego namiestnika sprawującego władzę w Judei. Ten nie znajduje żadnych dowodów na winę Jezusa, ale nie chcąc narażać się pospólstwu domniemanego Mesjasza skazuje na chłostę. Kiedy jednak zarówno kapłani jak i zgromadzeni pod jego pałacem ludzie domagają się śmierci Jezusa, decyduje się go ukrzyżować.

Pasja
Tytuł oryginalny

The Passion

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhihz
d2lhihz
d2lhihz